Nr. 5 Vila Komoda

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Vila Komoda“ po atidarymo 2018 m. netruko pasirodyti 30 geriausių restoranų sąraše ir iškart penktoje jo vietoje. Po trejų metų „Vila Komoda“ išlaiko tą pačią poziciją reitinge ir yra geriausias restoranas Palangoje.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: elegantiškas, estetiškas ir unikalus.

Faktai

ŠefasMartynas Meidus
Restorano vadovasModestas Vasiukas
Virtuvės tipascasual dining
Darbo laikasI-IV 9.00-23.00, V-VI 9.00-23.00, VII 9.00-22.00
AdresasMeilės al. 5, Palanga
Veikia nuo2018 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja14-26 eurai
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja19-39 eurai
Degustacinis meniu101 euras asmeniui
Vienu metu čia telpa36 svečiai
Vaikai laukiaminuo 17 val. nepriimami
Terasa36 vietos, papildomai terasa ant stogo (150 stovimų vietų, teikiami tik gėrimai)
PusryčiaiI-V 9.00 -12.00, VI-VII 9.00-15.00
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški terasoje

Vieta 2019 m. Nr. 5

KODĖL VERTA APLANKYTI? Restoranas „Vila Komoda“ įsikūręs istoriniame unikalios architektūros pastate, menančiame Tiškevičių šeimos namus. „Kalbant apie gastronominę pusę – mes savotiškai diktuojame maisto madą, tendencijas ir naujoves – nuo šilkinių omletų iki purpurinių morkų gaspačio ar čiobrialiaukės. Jei svečias ieško naujo nepažinto skonio, čia tikrai jį ras“, - tvirtina restorano šefas Martynas Meidus.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Restorane „Vila Komoda“ galima rinktis iš a la carte arba degustacinio meniu. Meniu kinta keturis kartus per metus, du kartus – pavasarį ir rudenį – žymiai. Vasarą restorano virtuvės komanda noriai išnaudoja sezonines daržoves, be to, per šiltąjį sezoną daug konservuoja ir marinuoja – šiuos išteklius vėliau naudoja žiemos patiekaluose.

Degustaciniame restorano meniu yra devyni patiekalai ir svečias niekada nežino, ką ragaus – meniu iš anksto neatskleidžiamas. „Iš anksto tik mes žinome, kokias svečias turi alergijas, ko netoleruoja ar nemėgsta ir pagal tai pritaikome degustacinio meniu patiekalus. Visi devyni patiekalai atėjusiems svečiams pristatomi vienas po kito, apibūdinami. Tai savotiška magija, nes iki pat paskutinio patiekalo nežinai, ką gausi“, - mini Martynas.

Šefo signature dish – pagal 100 metų močiutės receptą ruošiamas vištienos kepenėlių paštetas su greipfrutų geliu ir rugine namų duonele.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL „Vila Komoda yra kaip magnetas – ji traukia arba ne. Kai randi su ja vidinį ryšį, lankai ją pavasarį, vasarą ir žiemą – visus metus ir atrandi savo vidinę ramybę“, - sako Martynas.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Restorane besisukantis Martynas Meidus yra pasaulyje pripažintas šefas, kuris mokėsi iš geriausių, vėliau pats atidarė savo fine dining restoraną „INK“ konkurencingajame Londono centre. Ten pat ruošėsi atidaryti ir kitą savo restoraną, tačiau atsiradus šiai erdvei Palangoje planai pasikeitė.

„Dabar kartu su manimi dirba mano auksinė komanda. Mes niekada nesustojam, neužriečiam nosies. Savo komandą galiu vadinti šeima, nes iš tiesų vieni su kitais praleidžiame daugiau laiko negu su savo mylimais artimais žmonėmis“, - mini Martynas.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus