Nr. 26 Telegrafas

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Telegrafas“, įsikūręs viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ su vaizdais į Vilniaus arkikatedrą, penktus metus nepalieka geriausiųjų šalies restoranų trisdešimtuko. Po trejų metų pertraukos restoranas išlaiko tą pačią – 26 vietą.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: pastovumas, klasika, elegancija.


Faktai

ŠefasVilius Ručinskas
Restorano vadovasIndrė Adomavičiūtė
Virtuvės tipasmoderni europietiška virtuvė
Darbo laikasI–VII 17.30–23.00
AdresasUniversiteto g. 14. Vilnius
Veikia nuo2012 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja18–22 eurų
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja20–90 eurų
Degustacinis meniu100 eurų asmeniui
Vienu metu čia telpa48 svečiai
Vaikai laukiaminuo bet kurio amžiaus
Terasayra, 24 vietos
PusryčiaiI–V 7.00–10.30, VI–VII 7.00–11.00, vėlyvieji pusryčiai 12–14.30 (vasarą tik sekmadienį, kitu metų laiku šeštadienį ir sekmadienį)
Dienos pietūsI–V 12.00–15.00
Šunimsdraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 17
Vieta 2017 m. Nr. 26
Vieta 2018 m. Nr. 25
Vieta 2019 m. Nr. 26

KODĖL VERTA APLANKYTI? Restoranas „Telegrafas“ labiausiai patiks klasiką mėgstantiems svečiams, norintiems pasimėgauti Vilniaus širdies vaizdais pro langus, kokybišku maistu ir aptarnavimu. „Dauguma vietų su nauja banga plaukia laisviau, o mes vis dar mūvime baltas pirštines, klasika atsispindi ir mūsų maiste, ir aptarnavime. Nesistengiame išrasti dviračio, o norime jį surinkti kaip įmanoma geriau“, – sako beveik prieš dvejus metus už „Telegrafo“ virtuvės vairo stojęs šefas Vilius Ručinskas.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Populiariausias „Telegrafe“ a la carte meniu, kurio numeris vienas – Naujosios Zelandijos ėriuko nugarinė, patiekiama su rūkytu baklažanu, mėtų ir žirnelių kremu, „marsala“ vyno padažu ir pistacijomis. „Aš pats labai mėgstu ir šiame patiekale justi Vidurio Azijos virtuvės užuominų, kartu tai yra labai švelnus ir elegantiškas, akiai gražus ir skanus patiekalas, atspindintis, kas yra „Telegrafas“, – pabrėžia restorano šefas.

Jei „Telegrafe“ norite paragauti degustacinio meniu, tokią vakarienę reikia užsisakyti bent prieš dieną. „Degustacinis meniu – tai kelionė aplink mūsų a la carte meniu, kai galima paragauti skirtingų patiekalų nepersivalgant ir gerai leidžiant laiką“, – pažymi Vilius.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL restorano nuoseklumo. „Restorane keičiasi virtuvės šefai, žmonės, tačiau turime tam tikrus standartus, kurie vienodi ir Vilniuje, ir Venecijoje, ir Tel Avive. Kaip pradėjome prieš dešimt metų, taip ir toliau nenuleidžiame kartelės“, – tvirtina „Telegrafo“ šefas.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Vilius didelę karjeros dalį praleido užsienyje, Jungtinėje Karalystėje, kur dirbo „Michelin“ žvaigždutėmis apdovanotuose restoranuose ir baruose, sėmėsi patirties. Grįžęs į Lietuvą pirmus trejus prižiūrėjo restoraną „Trinity“ ir du barus, o prieš beveik dvejus metus stojo už „Telegrafo“ vairo. Be jo restorano virtuvėje dirba patyrę, sąžiningi ir mylintys savo darbo žmonės, dėl kurių sunkaus darbo kiekvieną dieną „Telegrafas“ sugeba pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus