Nr. 6 Šturmų švyturys

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Šturmų švyturys“ 30 geriausiųjų sąraše – jau penktus metus iš eilės. Restoranas išlaiko labai stabilią vietą – pirmą kartą nominuotas septintoje, du kartus išlaikęs penktą, šiemet, kaip ir 2019 m., yra šeštoje vietoje.

Archyvo nuotrauka

Faktai

ŠefasČeslovas Žemaitis
Restorano vadovasČeslovas ir Asta Žemaičiai
Virtuvės tipaslietuviškos nešaldytos žuvies restoranas
Darbo laikasI-VI 13.00-21 val.
AdresasŠvyturio g.7, Šturmų km., Šilutės raj.
Veikia nuo2004 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja12 eurų
Vidutinė karšto patiekalo kaina20 eurų
Vienu metu čia telpa45 svečiai
Vaikai laukiaminuo 12 metų
Terasayra
Pusryčiai-
Dienos pietūs-
Šunims-

Vieta 2016 m. Nr. 7
Vieta 2017 m. Nr. 5
Vieta 2018 m. Nr. 5
Vieta 2019 m. Nr. 6

Unikali skonio patirtis telpa į bene trumpiausią Lietuvoje restorano meniu, kuris keičiasi kasdien. Meniu sudaro žuvienė, du šalti patiekalai, vienas pagrindinis karštas patiekalas ir desertas.

„Šturmų švyturio“ patiekalai gimsta šefo Česlovo Žemaičio širdyje, galvoje. Jis sako, kad svarbiausia - žuvis. Pats Česlovas yra tikras žvejys, santūrus, tiesus, tarsi nužengęs iš senųjų filmų apie kuršius, užgrūdintus vėjų ir jūros stichijos. Restoranuose dirbančias moteris Česlovas vadina marių laumėmis - vienos jų kursto ugnį Šturmų kaime, kitos palaiko Kuršmarių dvasią Vilniuje.

Restoranuose neskamba muzika, kurios nė nepasigesite - ją keičia natūralūs gamtos garsai Šturmuose ir mums ne ką mažiau natūralūs virtuvės garsai ir naminio maisto kvapai Vilniuje.

2019 m. informacija, archyvo nuotrauka