Nr. 30 Stikliai

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Stikliai“ šiemet pradeda „30 geriausių restoranų reitingą“. Prieš trejus metus jis buvo užėmęs aukščiausią lig šiol reitinge 14 vietą.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: laikas, išmintis ir prestižas.

Faktai

ŠefasRytis Kairys
Restorano vadovasNidas Greičius
Virtuvės tipasfine dining
Darbo laikasIII–VI 18.00–22.00
AdresasGaono g. 7, Vilnius
Internetewww.stikliai.com
Veikia nuo1987 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina49–60 eurų, užkandis 24–58 eurai; degustacinis meniu 90 eurų asmeniui
Vienu metu čia telpa40 svečių, švenčių metu – iki 75
Terasayra, 35 vietos
Pusryčiai7.00–10.30
Dienos pietūs12.00–16.00 lobby bare arba terasoje
Šunimsdraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 22
Vieta 2018 m. Nr. 23
Vieta 2019 m. Nr. 14

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Stikliai“ yra pirmas restoranas, atsidaręs Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę ir fine dining pradininkas šalyje. Čia yra lankęsis ne vienas aukšto rango pareigūnas, karalius, prezidentas – tai puikiai rodo jau ketvirtą dešimtį įpusėjusio restorano kokybę ir profesionalumą. „Stiklių“ virtuvės šefai ilgus metus aptarnavo Lietuvos Prezidentūrą, jiems teko rengti vakarienes ir Valdovų rūmuose, ir Gedimino bokšte. Tai itin puošnus restoranas, stebinantis svečius stiklo stogu, nuo antro aukšto svyrančiais išpuoselėtais augalais. Jei čia vyksta šventės, jų organizatoriams neprireikia daug dekoro – atmosferą sukuria ir taip šventinė restorano aplinka.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? „Stiklių“ meniu daugiausia remiasi prancūziškos virtuvės klasika. „Stengiamės, kad būtų skanu, estetiška ir gražu“, – sako kelis metus restorano virtuvėje šeimininkaujantis šefas Rytis Kairys. Anot jo, svečiai čia ras patiekalų iš baltų jūrinių žuvų, jūros gėrybių, omaro, kartais šaltiems patiekalams naudojama ir lašiša. Iš mėsos patiekalų svečiai labiausiai pamėgę stirnieną, ėrieną, kartais šefas pateikia antieną, o šiuo metu sako labai pamėgęs karvelį. Foie gras mėgėjai „Stikliuose“ gali paragauti šio patiekalo, kuris gaminamas čia pat vietoje. „Gaminame iš tų produktų, kurie yra sezoniniai, stengiamės juos patiekti kitaip nei įprasta, atskleisti jų skonį“, – pabrėžia virtuvės šefas.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL laiko patikrintos kokybės, šventinės aplinkos, profesionalaus aptarnavimo ir ilgametės patirties.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Rytis Kairys per kelerius metus surinko gastronominio restorano komandą, kurioje dabar dirba 6 žmonės. Pats Rytis, prieš ateidamas į „Stiklius“ daugiausiai dirbo viešbučių restoranuose Vilniuje.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus