Nr. 12 Dine

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Dine“ – vienas iš tų, kurie vietą reitinge pelno jau penktus metus. Dviejų Lietuvos gastronomijos žvaigždžių, virtuvės šefo Egidijaus Lapinsko ir vieno geriausių vynų ekspertų Lietuvoje Armino Darasevičiaus, bendras restoranas „Dine“ šiemet užima 12 vietą.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: daug skanaus maisto, gero vyno ir gerų emocijų.

Faktai

ŠefasDonatas Šatkauskas
Restorano vadovasArminas Darasevičius ir Egidijus Lapinskas
Virtuvės tipasfine–comfort food
Darbo laikasI–III 11.30–22.00 IV–VI 11.30–23.00
AdresasGedimino pr. 35, Vilnius
Veikia nuo2014 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja9–16 eurų
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja23–56 eurai
Degustacinis meniupastovaus nėra
Vienu metu čia telpa50 svečių
Vaikai laukiaminuo bet kurio amžiaus
Terasanėra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsI–V 11.30–14.00
Šunimsnedraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 3
Vieta 2017 m. Nr. 6
Vieta 2018 m. Nr. 8
Vieta 2019 m. Nr. 8

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Esame paprasti daugeliu atžvilgių, nelaikome savęs labai ištaigingu ar tik šventiniu restoranu, džiaugiamės kiekvienu svečiu, ar tai būtų pro šalį ėjęs turistas, ar šeima, užsukusi švęsti gimtadienio“, – sako virtuvės šefas Donatas Šatkauskas. Anot jo, „Dine“ – neįpareigojantis restoranas, kur greta gali sėdėti ir šortais, ir puošniais rūbais vilkintys svečiai, siūlantis įvairių patiekalų – ir tinkamų kasdienei vakarienei, ir šventėms.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Restoranas „Dine“ sako nenutolstantis nuo savo kūrybinės ašies, tačiau nebijantis ir evoliucionuoti, eksperimentuoti. Restoranas turi patiekalų, kurie meniu nepalieka jau 5–6 metus, bet pamažu keičiasi. „Apsilankius pas mus pravartu pasikliauti aptarnaujančio personalo nuomone, paklausti jų rekomendacijų ir išbandyti, ko šiaip nevalgote, jei tik neturite alergijos“, – pataria Donatas. Jis sako, kad restoranas stengiasi maistą pateikti paprastai, jei naudoja mažiau įprastus ingredientus, svečiams būtinai apie juos papasakoja ir išsamiai pristato.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL neįpareigojančios atmosferos, šiltumo, paprastumo, vyno kortos ir tinkamų vyno derinių su maistu.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Donatas pabaigė Vakarų Londono universitetą ir įsidarbino prestižiniame „Oxo Tower“ restorane Anglijos sostinėje. Ten jis įgavo bazines žinias apie virtuvės darbo procesus, vėliau atsidūrė virtuvės meistro ir įžymybės Simono Rogano tuo metu naujai atidaromame restorane „Fera at Claridge's“, kuris vos po pusės metų veiklos gavo „Michelin“ įvertinimą. Galiausiai, įgavęs dar daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi, Donatas grįžo į Lietuvą. Po metų trukusių ieškojimų savo vietą jis atrado „Dine“.

„Mūsų restorano virtuvėje dirba žmonės, mylintys savo darbą. Kitaip ir negalėtų jo daryti, nes darbo krūvis ir valandų skaičius – didžiulis. Tai yra komanda, kuria aš didžiuojasi, tik turbūt per retai jiems tai sakau“, – prisipažįsta Donatas.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus