Nr. 17 Demo restoranas

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Vilniuje pernai rudenį atidarytas „Demo restoranas“ – jau šeštas iš eilės naujokas trisdešimties geriausiųjų sąraše. Jis debiutuoja 17-oje vietoje.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: tiesiog įvairiapusis.

Faktai

ŠefasTadas Eidukevičius
Restorano vadovasAndželika Jokubauskaitė
Virtuvės tipasautorinė virtuvė
Darbo laikasIII–VI 19.00 – iki pabaigtų pokalbių
AdresasT. Ševčenkos g. 16A, Vilnius
Veikia nuo2022 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja7–17 eurų
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja19–24 eurus
Degustacinis meniuAutorinė vakarienė, 70 eurų asmeniui, priderinti gėrimai – 45 eur
Vienu metu čia telpa26 svečiai
Vaikai laukiamipriklausomai nuo subrendimo
Terasayra, 16 vietų
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Demo restoranas“ yra apie žmones, kultūrą ir bendravimą. Esame įsikūrę namų – lofto erdvėje, su svečiais bendraujame betarpiškai, be baltų staltiesių ir pirštinių. Stengiamės išlikti savimi ir gastronomine pasiūla, ir žmogiškumu. Jeigu svečiai nori tikro laiko, siūlau užsukti pas mus“, – sako virtuvės šefas Tadas Eidukevičius.

„Demo restoranas“ įsikūręs multifunkcinėje erdvėje, sujungiančioje daug skirtingų veiklų. Čia veikia kasdienė kavinė, tiekiami vėlyvieji pusryčiai, yra galerija ir restoranas, kurio durys atviros tik vakaro metu.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Restorane svečiai gali rinktis iš trijų variantų – a la carte meniu, autorinės vakarienės ir vadinamųjų small plates.

„Mūsų small plates paremtos amatyste, tai iš šviežiai ūkininkų pristatomų produktų ruošiami nuolat kintantys gražūs ir skanūs patiekalai – penki užkandžiai ir vienas pagrindinis. Tuo tarpu mūsų autorinė vakarienė yra kiek kitokia, konceptuali, labiau primenanti apsilankymą teatre. Jos metu mes analizuojame skirtingus socialinius konstruktus, skirtingas problemas. Pavyzdžiui, dabar mūsų teikiama autorinė vakarienė yra apie pokyčius skirtingose aplinkose ir vienas mūsų patiekalas yra apie jūras, kurias mes žudome“, – pasakoja restorano šefas.

Anot jo, planuojant šį patiekalą restorano komanda perskaitė ne vieną tyrimą, konsultavosi su mokslininkais ir per gastronomijos prizmę aptaria dvi esmines problemas – nuolatos kylantį rūgštingumą Baltijos jūroje, dėl ko negali susidaryti moliuskų ir vėžiagyvių kiautai, o be jų jūra neatsinaujina, nyksta fauna ir flora bei didelį jūros užterštumą šiukšlėmis. Apie tai pasakojantis restorano patiekalas susideda vos iš kelių ingredientų, tarp kurių ir valgomas plastikas.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL paprasto ir šilto bendravimo. „Manau, kad žmonės nebenori protokolinio aptarnavimo, o čia jie jaučiasi kaip namie“, – pabrėžia Tadas. Jis tvirtina, kad restoranas duris užveria tada, kai baigiasi svečių pokalbiai, net jei tai nutinka ir 6 ryto.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Tado kelias virtuvėje prasidėjo nuo paauglystės – iš pradžių nuo indų plovėjo darbo. Vėliau jis sukosi Kauno restoranuose „Uoksas“, „Monte Pacis“. Tuomet išvyko mokytis į Ispaniją, kur tuo pačiu dirbo įvairiuose restoranuose. Į Lietuvą Tadas grįžo likus savaitei iki Covid pandemijos, prisidėjo prie „Sanatorių pasažo“ įkūrimo. Po to padarė metų pertrauką, kaip pats sako, ieškojo savęs, ir dabar yra „Demo lofto“ ir „Demo restorano“ bendrasavininkas ir šefas.

Restorano virtuvėje sukasi penkių žmonių komanda. „Bendradarbiaujame labai glaudžiai ir esame nesusireikšminę“, – šypsosi Tadas.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus