Nr. 23 Bizarre

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Bizarre“, įsikūręs Vilniuje ir Nidoje, į trisdešimties geriausių restoranų sąrašą sugrįžta po pertraukos – pastarąjį kartą reitinge restoranas buvo 2017 m. Tada startavęs 17 pozicijoje, dabar užima 23 vietą.

Faktai

ŠefasVilius Austrevičius
Restorano vadovasEglė Dambrauskaitė
Virtuvės tipasAsian fusion
Darbo laikasIII–V 17.00–24.00, VI 12.00–24.00, VII 12.00–16.00 (Vilniuje) I–VII 12.00–24.00 (Nidoje)
AdresasPylimo g. 38, Vilnius; Nidos Smiltynės pl. 7, Nida
Internetewww.bizarre.lt
Veikia nuo2017 m. (Vilniuje), 2020 m. (Nidoje)
Užkandis vidutiniškai kainuoja8 iki 18 eurų (Vilniuj), 8–16 eurų (Nidoje)
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja19–42 eurai (Vilniuje), 16–42 eurai (Nidoje)
Degustacinis meniu80 eurų asmeniui
Vienu metu čia telpa60 svečių (Vilniuje), 80 svečių (Nidoje)
Vaikai laukiaminuo bet kurio amžiaus
Terasayra, 20 vietų (Vilniuje), yra, 80 vietų (Nidoje)
PusryčiaiVI–VII XX (Vilniuje), Nidoje nėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2017 m. Nr. 17

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Galime pasidžiaugti maža darbuotojų kaita, tad kiekvienas iš mūsų labai gerai pažįsta svečius ir labai stengiamės, kad sugrįžę svečiai pasijaustų lyg namuose. Taip pat restoraną verta aplankyti dėl mūsų Asian fusion virtuvės, kurioje turime daug laisvės kurti, naudoti įvairius produktus bei skirtingas technikas iš viso pasaulio virtuvių“, – sako restorano vadovė Eglė Dambrauskaitė. Anot jos, restoranas svečią gali sudominti ir išskirtiniu interjeru, cigarų kambariu su vaizdu į vyno ir šampano rūsį bei skirtingomis erdvėmis vakarienei.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Restorano patiekalai skirti dalintis, tad geriausia patirtis restorane bus renkantis būtent šį variantą. „Dalintis kokybišku maistu, mūsų nuomone, yra labai svarbi vakarienės detalė, kuri suteikia jaukumo bei paskatina diskusijas apie maistą ir jaučiamus skonius“, – pažymi Eglė. Restoranas „Bizarre“ tvirtina esąs lankstus savo svečiams, tad atsižvelgia ir į kiekvieno individualius norus.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL nuo pat atidarymo gaminamos klasikinės Pekino anties ir retesnių patiekalų, tokių kaip otoro sashimi, otoro tacos, wagyu tataki, hamachi tataki. „Svečiai grįžta ir dėl artimo ryšio, bendravimo, draugystės su mūsų komanda, kuri pasirūpina svečiais lyg šeimos nariais“, – pabrėžia restorano atstovė.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus