Nr. 25 Avenue Brasserie

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. Restoranas „Avenue Brasserie” prieš penkerius metus duris atvėrė Šiauliuose, o pernai persikėlė į Palangą. 2019 m. startavęs 28 trisdešimtuko vietoje, šįkart virtuvės šefo Algirdo Matačiūno vadovaujamas šeimos restoranas „Avenue Brasserie“ palypėja iki 25 pozicijos.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: šeima, emocija ir gyvenimo stilius.

Faktai

ŠefasAlgirdas Matačiūnas
Restorano vadovasAlgirdas Matačiūnas
Virtuvės tipasklasikinė europietiška virtuvė
Darbo laikasI–IV 10.00–22.00, V–VI 10.00–23.00, VII 10.00–22.00
AdresasVytauto g. 58, Palanga
Veikia nuo2022 m. Palangoje
Užkandis vidutiniškai kainuoja9–18 eurų
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja16–36 eurus
Degustacinis meniunėra
Vienu metu čia telpa32 svečiai
Vaikai laukiaminuo bet kurio amžiaus
Terasayra, 50 vietų
PusryčiaiI–VII 10.00–15.00
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2019 m. Nr. 28

KODĖL VERTA APLANKYTI? Restoranas „Avenue Brasserie“ siūlo klasikinį maistą, labiausiai orientuojasi į prancūzišką virtuvę, tačiau čia galima rasti ir įvairių europietiškų patiekalų. Šefas Algirdas naudoja daug prancūziškų technikų ir klasikinės prancūziškos virtuvės elementų. „Mūsų restorane nebus taip, kad nesuprasi, ką valgai, maistas pakeis skonines savybes ar tekstūrą. Mūsų stiprioji pusė – tai, kad renkamės kokybiškus produktus ir juos tvarkingai klasikiniu būdu paruošiame“, – kol Algirdas dirba virtuvėje, pasakoja restorane taip pat besisukanti jo žmona Agnė.

Penkerius metus veikęs Šiauliuose, restoranas pernai atvėrė duris Palangoje. Sako, kad persikėlimas įvyko ganėtinai ekspromtu ir dabar prie jūros veikiantį „Avenue Brasserie“ šeimininkai vadina restorano Šiauliuose tęsiniu.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Restorano „Avenue Brasserie“ virtuvės šefas labai mėgsta žuvį – ją doroti, ruošti. Tad žuvies patiekalai yra tapę jo vizitine kortele. Paradoksalu, bet žuvies valgyti Algirdas nemėgsta, tik gaminti ją kitiems. „Kai kas apibūdina mus kaip jūros gėrybių restoraną, tačiau tai nėra tiesa, mūsų pagrindas įvairūs prancūziškos klasikos patiekalai“, – mini Agnė. Ji svečiams pataria nebijoti paklausti, ką tą dieną rekomenduoja šefas, nes dažnai restorane galima rasti papildomų specialių patiekalų, kurie nėra įrašyti meniu, ypač iš šviežios žuvies.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL maisto – klasikinio ir tvarkingai paruošto. „Visgi svarbiausias dalykas restorane yra emocija, todėl Algirdas mėgsta išeiti į restorano salę, pakalbinti svečius, su jais pabendrauti. Taip nuolatiniai svečiai tampa draugais“, – mini Agnė, kartu su Algirdu pasirinkanti ir išlydinti svečius, kad jie jaustųsi kaip namie.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Šefas Algirdas Matačiūnas pirmą kartą buvo minėtas „30 geriausių restoranų“ reitinge 2016 m., kai vadovavo Kauno „Dia“ virtuvei. Šefo karjerą jis pradėjo Londone, kur Vestminsterio koledže pabaigė kulinarijos meno studijas. Daugiausiai patirties sukaupė dirbdamas princo Filipo (karalienės Elžbietos II vyro) namų, kurie taip pat yra ir prancūzų namai, ir Karališkoji inžinerijos mokykla, virtuvėje. Atostogas išnaudodavo darbui kitose prestižinėse „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintose virtuvėse. Be jo „Avenue Brasserie“ virtuvėje sukasi Algirdo mokiniai, atėję į restoraną iškart po profesinės mokyklos. Su jais šefas kartu darbuojasi jau ketverius metus. „Mūsų komandos branduolys kartu su mumis nuo pirmų metų Šiauliuose. Esame labai draugiškas kolektyvas, bendraujame kaip šeima, jei po darbo norisi dar pasėdėti ir pakalbėti, tai daug ką pasako“, – šypsosi Agnė.

Roberto Daskevičiaus nuotraukos