Nr. 11 Amandus

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE PO 3 METŲ. 30 geriausių restoranų reitinge Deivydas Praspaliauskas debiutavo 2016 m. su restoranu „Dublis“. Po dvejų metų jis vėl pateko į trisdešimtuką su savo restoranu – „Amandus“, dukart iš eilės pelniusiu 7 vietą. Šiemet „Amandus“ – 11 pozicijoje. 2017 m. duris atvėręs viešbutyje „Artagonist“, šiuo metu restoranas „Amandus“ yra persikėlęs ir jau kelis metus veikia Užupyje.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTYS RESTORANĄ: Baltijos jūros šalys, degustacinė vakarienė ir atvira virtuvė.

Faktai

ŠefasDeivydas Praspaliauskas
Restorano vadovasDeivydas Praspaliauskas
Virtuvės tipasBaltijos jūros šalių virtuvė
Darbo laikasIII–VI 19.00–23.00
AdresasUžupio g. 22, Vilnius
Internetewww.amandus.lt
Veikia nuo2017 m.
Užkandis vidutiniškai kainuoja-
Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja-
Degustacinis meniu80 eurų asmeniui
Vienu metu čia telpa48 svečiai
Vaikai laukiaminuo bet kurio amžiaus
Terasanėra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2018 m. Nr. 7
Vieta 2019 m. Nr. 7

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Dėl stilingai patiekiamo maisto, įdomių ir netikėtų derinių, kuriuos po to svečiai gali išbandyti kasdienėje virtuvėje“, – sako restorano savininkas ir šefas Deivydas Praspaliauskas. Ne mažiau svarbią vietą restorane užima ir bendravimas su svečiais, daug dėmesio skiriama jų pažinimui dar prieš degustacinę vakarienę.

„Sukūriau tokį restorano veikimo modelį, kuris yra skirtas šeimai – ne svečio, o mano šeimai, kad galėčiau koncentruotą laiką intensyviai dirbti restorane. Sugalvojau, kad svečias ateis tada, kada aš noriu, valgys tai, ką aš noriu, mokės tiek, kiek aš noriu, ir užtruks tiek, kiek aš noriu, sėdės, kur aš noriu, ir viskas bus, kaip aš noriu, bet aš atgal suteiksiu visą įmanomą maloniausią pojūtį, kokį tik galima turėti“, – apie degustacinėms vakarienėms skirto restorano koncepciją pasakoja šefas. Anot jo, vakarienės metu restorano komandos tikslas yra 100 proc. įgyvendinti pusę vakarienės sėkmės, nes kitą pusę visgi atsineša svečias.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? Meniu restorane „Amandus“ kinta 12 kartų per metus, t.y. kas mėnesį. „Pačią vakarienę sudaro dvi dalys – visų pirma, mėgstu susipažinti su svečiais ir leisti jiems susipažinti su mumis ir mūsų skoniais. Šefo komplimentai sudaro beveik trečdalį vakarienės, po jų seka restorano teikiami pagrindiniai patiekalai ir desertas“, – pažymi Deivydas. Jis atkreipia dėmesį, kad gaminant maistą naudoja daug prieskonių – restorano lentynose galima rasti arti 500 skirtingų prieskoninių mišinių.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL patirties. „Svečiai pas mus sulaukia labai daug dėmesio, mūsų personalas yra užmezgęs ryšius su nuolatiniais svečiais, nors tokio tipo restorane kaip „Amandus“ lojalus svečias grįžta kas metus. Svečiai sugrįžta, kai mūsų pasiilgsta ir tai yra smagiausia“, – mini šefas.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? Deivydas Praspaliauskas yra vienas geriausiai Lietuvoje žinomų šefų. Pirmasis jo ir buvusios partnerės restoranas – „Lauro lapas“ veikia lig šiol, tik su visai kitokia koncepcija. Vėliau D. Praspaliauskas atidarė degustacinių vakarienių restoraną „1 dublį“ Šopeno gatvėje. Bene labiausiai nuskambėjęs jo ir verslo partnerių projektas – „Dublis“ Trakų gatvėje, po kurio sekė „Amandus“. Kaip sako Deivydas, dabartinio restorano virtuvėje be jo dirba išsilavinę virėjai, o kadangi kolektyve jam svarbi lygybė, vyrų ir moterų dirba po lygiai.

Nuotraukos Roberto Daskevičiaus