Nr. 22 Stebuklai

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Pernai daugelio nuostabai geriausiu 2016 m. pripažinto restorano „Stebuklai“ trisdešimtuke nebuvo. Tačiau šiemet jis užtikrintai sugrįžta, nes kartu su kūrybišku raw&grill meniu sugrįžo ir tie „Stebuklai“, kuriuos žmonės pamilo.

Faktai

ŠefasMartynas Praškevičius (vykdantysis šefas – Juozas Visockas)
Jo mėgstamiausias prieskonis  kuminas
Restorano vadovasAndrius Emde
Virtuvės tipasraw & grill
Darbo laikasVII-III 8:00-17:00, IV-VI 8:00-23:00
AdresasGynėjų g. 14, Vilnius
Veikia nuo2012 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina19 Eur (šalto – 12 Eur)
Vienu metu čia telpa70 sėdimų vietų
Terasayra
Pusryčiaiyra (darbo dienomis 8:00-11:00, savaitgaliais 8:00-14:00)
Dienos pietūsyra (darbo dienomis 11:00-14:00)
Šunimsnedraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 1
Vieta 2017 m. Nr. 11

KODĖL VERTA APLANKYTI? „Stebuklų“ valgiaraščius (tiek pagrindinį a la carte, tiek pietų ir pusryčių) kuria vienas talentingiausių Lietuvos šefų Martynas Praškevičius. Jis yra idėjinis restorano šefas, tačiau kasdien virtuvei vadovauja Martyno mokinys Juozas Visockas.

Kita apsilankymo šiame restorane priežastimi galėtų tapti kartą per mėnesį organizuojami social dinner, kurie yra tarsi aliuzija į bohemišką praeitį, tačiau šių dienų kontekste. Tokio „fine dining“ formato, kai kaskart kuriama vis kitokia atmosfera, stalų dekoras, kai gyvai atliekamas džiazas ar kita kamerinė muzika ir paraleliai tiekiama degustacinė vakarienė, Lietuvoje nėra arba vyksta tik pavieniai panašūs renginiai. „Stebukluose“ šis patyrimas įgauna periodiškumą ir vis daugiau gerbėjų.

Galiausiai tikrai verta paminėti ir šios vietos pusryčius, kurie čia vyksta kasdien, o savaitgaliais net iki 14 valandos. Beje, Martynas yra vienas pirmųjų šefų, Vilniuje įvedęs vėlyvųjų pusryčių madą. Ją jis pradėjo dar „Briusly“. Tad jis tikrai žino, kas yra geras dienos pradžios meniu.

MENIU TRUMPAI. Kurį laiką „Stebuklų“ valgiaraštis buvo sumažėjęs, o šiemet jis ir vėl praturtėjo. Į jį sugrįžo pirminė Martyno idėja svečiams tiekti raw&grill patiekalus, kurių pasirinkimas atsinaujina kelis kartus per metus. Tartarai, sevičė, tatakiai, mėsa, žuvis ir jūros gėrybės nuo griliaus, papildant dūmuose palepintomis daržovėmis – toks yra šios vietos a la carte pagrindas. Pasak M. Praškevičiaus, čia svarbiausia virtuvę aprūpinti gerais ir kokybiškais produktais, o toliau visi stebuklai slypi paprastume. Tiesa, sunku paneigti, kad dalis stebuklų slypi ir šios vietos idėjinio šefo kūrybiškume. Taip, kaip jis dėlioja papildomus patiekalų ingredientus ir tai, kokie nauji deriniai iš to atsiranda, tikrai yra verta jūsų dėmesio ir vietos geriausiųjų sąraše.

KULINARINIAI HITAI. Tuno tartaras su kimchi majonezu, avokadais, keptais jūros dumbliais ir wasabi ikrais – 14 Eur, dorados seviče su avokadais, pomelo, svogūnų laiškais, yuzu ponzu, jalapenais, alyvuogių aliejumi – 14 Eur, ant grotelių keptas aštuonkojis – 27 Eur.

ŠEFAS. „Stebuklų“ įkūrėjas – Martynas Praškevičius – restorano valdymą yra perdavęs kitiems, o pats jame rūpinasi tik skoniu ir yra idėjinis „Stebuklų“ šefas. Kartu jis yra ir vienas labiausiai vertinamų šefų Lietuvoje, kuris ne tik tiki, kad virtuvėje visko galima išmokti pačiam, bet tai jau ir kelis kartus įrodė. Abu jo vedami restoranai – „Stebuklai“ ir „Džiaugsmas“ – buvo pripažinti nr. 1 restoranais Lietuvoje (2016 m. ir 2018 m.)