Nr. 11 Somm

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Nors šiemet „Somm“ iš pirmojo dešimtuko iškrito, tai nereiškia šios vietos kokybės pokyčių. Greičiau tai, kad atsirado daugiau puikių vietų Lietuvoje. O pačiame „Somm“ jaučiama dar daugiau patirties ir užtikrintumo tame, ką ši vieta kuria ir pristato.

Faktai

ŠefasMindaugas Saulis
Jo mėgstamiausias prieskonis  pipirai
Restorano vadovasNarimantas Miežys
Virtuvės tipasvyno restoranas
Darbo laikasI-IV 17:00-23:30, V-VI 15:00-23:30
AdresasPylimo g. 21, Vilnius
Internetewww.somm.lt
Veikia nuo2016 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina13 Eur (šalto – 10 Eur)
Vienu metu čia telpa65 sėdimos vietos
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2017 m. Nr. 14
Vieta 2018 m. Nr. 9

KODĖL VERTA APLANKYTI? Šiemet restorano vadovas ir vienas žinomiausių šalies someljė Narimantas Miežys pripažino, kad „Somm“ išaugo vyno baro vardą ir jau gali vadintis vyno restoranu: „Dedame labai daug pastangų ieškodami tobulų vyno ir patiekalų derinių“. Tad kaip jau supratote, maistas čia nėra svarbesnis karalius nei gėrimų korta, kuri šiai dienai išaugo netgi iki 460 vyno rūšių:

„Tas pats patiekalas su priderintu vyno ir be jo labai skiriasi, o mūsų misija tuos skirtumus parodyti ir edukuoti“, – sako Narimantas. Tad nenuostabu, kad restorane dirba net 6 someljė – visi jie yra čempionatų Lietuvoje ir užsienyje dalyviai, kai kurie jų ir prizininkai, o vietos vardas „Somm“ yra prancūziško žodžio „sommelier“ trumpinys ir reiškia „someljė“.

MENIU TRUMPAI. Be įspūdingos ir nuolat pildomos vyno kortos, „Somm“ turi ir gana judrų a la carte. Apie 60 proc. jo kinta retai, o likusi dalis – kasdien yra naujiena ne tik svečiams, bet ir pačiai komandai: „Gauname šviežią žuvį, gaminame patiekalą iš jos. Gauname šviežios mėsos, kurios nėra meniu – patiekalas taip pat kuriamas vietoje ir patiekiamas kaip dienos special“, – pasakoja šefas Mindaugas Saulis.

„Somm“ meniu yra perspausdinamas kasdien 16 val., o būna vakarų, kai Narimantas jį perspausdina ir du kartus! Taigi virtuvė vakarui ruošiasi kasdien kaip pirmą kartą – čia nėra jokių paruoštukų ar nugludintų receptų.

Tiesa, keptuvėlės keliaujančios iš krosnies tiesiai ant svečių stalo jau yra tapusios „Somm“ klasika ir, be abejonės, yra vieni populiariausių pasirinkimų šiame restorane. Kita populiari sekcija – raw baras, kuriame gana didelis aukštos rūšies žalios žuvies, jūros gėrybių ir mėsos užkandžių pasirinkimas. Beje, šiemet meniu atsirado daugiau variantų dalinimuisi: „Norime skatinti ragavimo, skonių ir nuomonių dalinimosi su kitais džiaugsmą“, – sako šefas.

Beje, apie 80 proc. restorane parduodamo vyno yra pagal someljė rekomendacijas – tereikia pasakyti ko norite ir koks pageidaujamas biudžetas. Norintiems absoliučiai tobulos dermės galima užsisakyti degustacinę vakarienę, kurioje yra prie 4 patiekalų pridertinti 4 vynai (70 Eur / asm.).

KULINARINIAI HITAI. Sraigių, krevečių, antienos ir jautienos kukulių, aštunkojo ir portobello grybo keptuvėlės – 8-14 Eur.

ŠEFAS. Mindaugas Saulis, kaip ir nemaža dalis kitų trisdešimtuko šefų, virtuvėje atsidūrė atsitiktinai. Tai įvyko prieš septynerius metus, kai dabartinė jo uošvienė atidarinėjo restoraną Trakuose. Žinodama Mindaugo simpatiją virtuvei, pasiūlė padirbėti. M. Saulis į virtuvę atėjo iš inžinerinės srities. Tačiau jam iškart pasirodė labai įdomų maišyti salotas ir po truputį jis ėmėsi vis sudėtingesnių darbų. Vėliau patirties sėmėsi dirbdamas restoranuose Olandijoje. Grįžęs į Lietuvą papuolė į Egidijaus Lapinsko šefų komandą ir dirbo tiek „Time“, tiek „Dine“, kol pateko į „Somm“ bei tapo šio restorano vyr. šefu.

SOMELJĖ. „Somm“ dirba netgi 6 someljė, o pagrindinis – ne vieno someljė čempionato laimėtojas Narimantas Miežys, dėl šio projekto palikęs prestižinį darbą „Kempinski“ restorane „Telegrafas“.