Nr. 6 Šturmų švyturys

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. „Šturmų švyturys“ yra vienintelis nešaldytos laukinės lietuviškos žuvies restoranas šalyje: tiek Šturmų kaime prie Kuršių marių, kur yra Šturmų švyturio uostas ir prasideda žuvies kelionė, tiek Vilniuje, Užupio rajone, savo svečiams siūlantis nepamirštamą patirtį. Todėl nenuostabu, kad kasmet ši vieta gauna labai daug palaikymo iš Gero maisto akademijos narių ir 2 metus iš eilės buvo penkta sąraše, o šiemet – šešta.

Unikali skonio patirtis telpa į bene trumpiausią Lietuvoje restorano meniu, kuris keičiasi kasdien. Meniu sudaro žuvienė, du šalti patiekalai, vienas pagrindinis karštas patiekalas ir desertas.

„Šturmų švyturio“ patiekalai gimsta šefo Česlovo Žemaičio širdyje, galvoje. Jis sako, kad svarbiausia - žuvis. Pats Česlovas yra tikras žvejys, santūrus, tiesus, tarsi nužengęs iš senųjų filmų apie kuršius, užgrūdintus vėjų ir jūros stichijos. Restoranuose dirbančias moteris Česlovas vadina marių laumėmis - vienos jų kursto ugnį Šturmų kaime, kitos palaiko Kuršmarių dvasią Vilniuje.

Restoranuose neskamba muzika, kurios nė nepasigesite - ją keičia natūralūs gamtos garsai Šturmuose ir mums ne ką mažiau natūralūs virtuvės garsai ir naminio maisto kvapai Vilniuje.

Vaikai Šturmų Užupio restorane laukiami nuo 12 metų.

Faktai

ŠefasČeslovas Žemaitis
Restorano vadovasČeslovas ir Asta Žemaičiai
Virtuvės tipaslietuviškos nešaldytos žuvies restoranas
Darbo laikasVilniuje I-VII 12:00-22:00, Ventės rage I-VII 13:00-21:00
AdresasUžupio g. 30, Vilnius ir Ventės Ragas, Šturmai
Veikia nuoŠturmuose – 2004 m., Vilniuje – 2014 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina20 Eur (šalto – 12 Eur)
Vienu metu čia telpa45 svečiai
Terasayra

Vieta 2016 m. Nr. 7
Vieta 2017 m. Nr. 5
Vieta 2018 m. Nr. 5

KODĖL VERTA APLANKYTI? Tik „Šturmų švyturyje“ patirsite, kokia yra ta lietuviška žuvis. Ragaudami žuvį šiame restorane leisitės į skonio kelionę, kurioje susipažinsite iš naujo su sezoniška laukine žuvimi ir jos deriniais su Lietuvos miškų, sodų ir daržų gėrybėmis. Sezoninės daržovės restorane rauginamos, sūdomos, marinuojamos, troškinamos, karamelizuojamos - taip ruošiami patys drąsiausi ir stipriausi deriniai. Be to, šis restoranas primins, kaip suartina žmones dalijimasis maistu - patiekalai atnešami bendrose lėkštėse, dalijimąsi paverčiant jungiančia valgymo dalimi.

Šturmų kaime Česlovas ir Asta prie Kuršių marių sukūrė išskirtinę erdvę, kurioje galite ramiai mėgautis ne tik laukine gamta, uostu, bet ir malkomis kūrenama krosnimi, kur čia pat kepama jūsų nuo ledo patalų išsirinkta šviežiai pagauta žuvis.

MENIU TRUMPAI. Viskas, kas ateina iš gamtos. Toks būtų trumpiausias „Šturmų švyturio“ meniu apibūdinimas. Pasak Česlovo, pati žuvis jam diktuoja, kokie deriniai tinka labiausiai. Ruošiami garnyrai - tarsi stebuklas, stebina drąsa ir kūrybiškumu. Tereikia pasikliauti šefo, vertinamo kaip geriausio lietuviškos žuvies žinovo, patirtimi ir nuojauta. Atėjusiems svečiams Česlovas dovanoja išskirtines emocijas ir natūralų gamtos pajutimą per sezoniškumą.

Be maisto, dar vienas restorano išskirtinumas - nuosavas vyno rūsys, kuriame kaupiama geriausių Austrijos, Vokietijos ir nišinių Šampanės vyndarių vynų kolekcija. Per daugiau nei 10 metų išskirtiniai Europos vyndariai jau tapo Česlovo ir Astos draugais. Dirbdami be tarpininkų, užmezgę asmeninius ryšius, restorano savininkai gali pasiūlyti aukščiausios kokybės derinius subalansuota kaina.

KULINARINIAI HITAI. Svečiai į „Šturmų švyturį“ ateina dėl galimybės paragauti šviežios lietuviškos laukinės žuvies. Kaip jau minėta, meniu restorane keičiasi kasdien, todėl vieną patiekalą išskirti sunku. Tiesa, yra vienintelis patiekalas, kuris meniu yra visada - žuvienė. Visgi net ir ji kaskart kitokia, nes žuvies sultinio skonį lemia pagauta žuvis ir sezoniškumas.

ŠEFAS. „Tikras gyvenimas. Tikri santykiai. Tikra meilė. Tikra žuvis. Tikras maistas“, - apie savo darbą ir filosofiją sako šefas Česlovas, kurio diena prasideda turguje arba ūkyje, iš kurio atkeliauja daržovės. Jis gali nesustodamas pasakoti apie savo miško gėrybių rinkėjus ir jų šeimas ar apie sunkų žvejų darbą, apie žuvį, kuriai kasdien kloja švarius ledo patalus, ar apie kvapus iš virtuvės, kurių nebijo atskleisti, nes tai - šviežumo, vandens ir vėjo, namų kvapai.