Nr. 29 Restaurant Palanga

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. „Palangos“ restoranas įsikūręs penkių plius žvaigždučių viešbutyje „Palanga SPA Life Balance Hotel“ Gero maisto akademijos narių palankaus dėmesio susilaukia nuo pat projekto pradžios 2016 m. ir šiemet leidžiasi tik keliomis pozicijomis žemyn.

Faktai

ŠefasGediminas Ciunys
Jo mėgstamiausias prieskonis  pankolio sėklos
Virtuvės tipaseuropietiška virtuvė su prancūziškos virtuvės intarpais
Darbo laikasI-VII 12:00-00:00
AdresasBirutės al. 60, Palanga
Veikia nuo2003 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina30 Eur (šalto – 20 Eur)
Vienu metu čia telpa60 sėdimų vietų
Terasayra
Pusryčiaiyra (8:00-11:00), savaitgaliais vėlyvieji pusryčiai (12:00-17:00)
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 25
Vieta 2017 m. Nr. 13
Vieta 2018 m. Nr. 26

KODĖL VERTA APLANKYTI? Ši vieta viena iš nedaugelio, kuri turi tokį aukštą lojalių klientų procentą – netgi 60 proc. restorano svečių yra sugrįžtantys. Jei tai yra dar nepakankama priežastis aplankyti „Palangą“, tai lokacija su pro langus atsiveriančiu pušynu ir naujas ambicingas šefas yra dar du papildomi „taip“ šiam restoranui.

MENIU TRUMPAI. Naujasis šefas Gediminas Ciunys, šiemet pakeitęs kelis metus čia dirbusį Raimundą Dambrauską, yra prancūziškos mokyklos atstovas, pabaigęs prestižinį kulinarijos institutą „Cordon Bleu“ Kanadoje. Prancūziškos gaminimo technikos ir absoliutus preciziškumas jam yra labai artima. Tačiau „Palangos“ restorano ambicija yra tiekti ne tik skanų ir kokybišką maistą, bet ir labai vizualų. G. Ciuno patiekalai pateisina lūkesčius – estetikai lėkštėje šefas skiria labai daug dėmesio. Beje, atkreipkite dėmesį į jo kurtus desertus – ši sekcija yra Gedimino mėgstamiausia žaidimų aikštelė.

Pagrindinis restorano a la carte – su prancūziškos virtuvės intarpais. Tai – įmantrūs patiekalai, kuriami naudojant klasikines technikas, o vasarą didžioji dalis jų ant stalo keliauja tiesiai nuo griliaus (net 80 proc. visų užsakymų).

Patiekalų ingredientai tiesiogiai priklauso nuo sezono už lango. Taip pat ir nuo ypatingos lokacijos, kurioje yra šis restoranas. Šefas pats dažnai keliauja į pajūrio miškus pasiskinti įvairių žolelių, žiedų ir kitų miško gėrybių.

KULINARINIAI HITAI. Neretai į šią vietą sugrįžta svečiai, kurie prieš šešiolika metų dar buvo vaikai: dabar jie čia lankosi jau su savo atžalomis. Kai kurie jų užsisako tai, ką valgė čia vaikystėje, ir virtuvė jiems tai pagamina. Tarp svečių pamėgtų patiekalų yra antienos sriuba su baravykais – 13 Eur ir legendinis tiramisu.

ŠEFAS. Prestižinį Cordono Bleu institutą Otavoje (Kanada) baigęs Gediminas Ciunys yra užsispyręs maksimalistas, save vadinantis „vienišu vilku“. Gastronominę karjerą jis pradėjo prieš 11 metų vieno restorano virtuvėje, kuriai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos prezidentas Jaroslavas Orševskis.

Vėliau Gediminas įgūdžius tobulino restoranuose Islandijoje. Toli nuo Lietuvos išaugo jo asmeninės ambicijos virtuvėje siekti geriausių rezultatų ir taip jis atsidūrė Kanadoje. Šiemet „Palangoje“ jis pakeitė šefą Raimundą Dambrauską ir subūrė savo komandą. Tiesa, virtuvėje vis dar dirba keletas nusipelniusių virėjų, kurie čia – nuo pat atidarymo.