Nr. 9 Ertlio namas

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Pernai apie vidurį trisdešimtuke debiutavęs „Ertlio namas“ šiemet išsiveržė į pirmąjį dešimtuką. Unikali ir gana radikali restorano koncepcija sulaukia vis daugiau plojimų ir palaikymo, tad šiemet teko atidaryti papildomą salę, kad tilptų visi norintys.

Faktai

ŠefasTomas Rimydis
Jo mėgstamiausias prieskonis  druska
Restorano vadovasTomas Rimydis
Virtuvės tipastipas Lietuvos istorinė virtuvė
Darbo laikasI-IV 17:00-22:00, V 17:00-23:00, VI 13:00-23:00, VII 13:00-22:00
AdresasŠv. Jono g. 7, Vilnius
Veikia nuo2016 m.
Vidutinė karšto patiekalo kainadegustacinės vakarienės kaina – nuo 30 Eur
Vienu metu čia telpa120 sėdimų vietų
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsnedraugiški (rūsyje - draugiški)

Vieta 2018 m. Nr. 17

KODĖL VERTA APLANKYTI? Tai yra vienas griežčiausių restoranų kalbant apie meniu sudarymą. Kiekvienas patiekalas yra pagrįstas istorija ir atspindi, kaip praėjusiais amžiais maitinosi Lietuvos aukštuomenė. Be to, du metus iš eilės „Ertlio namas“ yra išrenkamas svetingiausiu sostinės restoranu, o žiniasklaidos įtakingieji „Forbes“ ir „Financial Times“ pastaraisiais metais irgi negailėjo pagyrų visam pasauliui skleisdami žinią apie „Ertlio namą“ Vilniaus senamiestyje.

MENIU TRUMPAI. Tai yra istorinės lietuviškos virtuvės restoranas, tačiau meniu čia niekada nerasi bulvių ar kiaulienos, o šiemet šefas atsisakė ir burokėlių: „Tai yra sovietmečio palikimas, o mūsų virtuvė yra orientuota į didingą Lietuvos gastronominę praeitį. Ji yra įdomi yra tuo, kad to meto didikai, atsivežę brangiųjų prieskonių iš svetur, valgydavo labai daug skirtingų patiekalų: nuo kaplūno, patarškos, putpelių iki sraigių, vėžių, bobausių ir pan. Tiesa, patiekalai restorane yra ruošiami taikant šiuolaikines technologijas ir patiekiami pagal šių dienų estetiką“, pasakoja „Ertlio namo“ šeimininkas ir šefas.

Sezoninis meniu yra trumpas, tačiau keičiamas šešis kartus per metus. Galima rinktis iš 4 patiekalų (30 Eur) ir 6 patiekalų pažintinės vakarienės (40 Eur). Kiekvieną variantą papildo šefo komplimentai. Beje, patiekalus lydi istorijos: iš kur tie ingredientai buvo vežami, kaip auginami, apdorojami, derinami bei, žinoma, kokiame amžiuje buvo sukurtas receptas.

KULINARINIAI HITAI. Meniu 100 proc. keičiasi kas du mėnesius, tad čia nėra patiekalų, kurie būtų nuolat siūlomi.

ŠEFAS. Apie 20 nacionalinių ir tarptautinių kulinarijos čempionatų dalyvis ir kai kurių jų prizininkas, istorinės virtuvės puoselėtojas Tomas Rimydis iki to dirbo daugybėje skirtingo profilio virtuvių. Nuo 17 m. profesionaliame kulinariniame pasaulyje besisukantis šefas padėjo atidaryti legendinius „Meksikos“ ir „All Stars“ restoranus. Taip pat sudarė ne vieno SPA komplekso koncepciją ir meniu („SPA Vilnius“, „UPA“, „Vytautas Mineral SPA“, „Plateliai Sala Resort“). 6 metus jam teko vadovauti viešbučio „Reval Hotel Neris“ Kaune virtuvei. O atsiradus patalpoms Vilniaus širdyje, nepabijojo iššūkio atsidaryti savo pirmąjį restoraną „Ertlio namas“. Unikali restorano koncepcija kurti meniu pagal Lietuvos istoriją atėjo iš šefo Tomo Rimydžio ir istoriko Rimvydo Laužiko draugystės.