Nr. 8 Dine

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Yra keli restoranai šių metų reitinge, kurie išsilaikė toje pačioje pozicijoje ir visi jie yra pirmajame dešimtuke. Vienas tokių, stabilia kokybe pasižymintis dviejų Lietuvos gastronomijos žvaigždžių, virtuvės šefo Egidijaus Lapinsko ir vieno geriausių vynų ekspertų Lietuvoje Armino Darasevičiaus, bendras restoranas „Dine“, kuris, kaip ir pernai, šiemet užima 8-ąją vietą.

Faktai

ŠefasDonatas Šatkauskas
Jo mėgstamiausias prieskonis  kmynai
Restorano vadovasArminas Darasevičius ir Egidijus Lapinskas
Virtuvės tipasfine dining
Darbo laikasI-III 11:30-22:00, IV-VI 11:30-23:00
AdresasGedimino pr. 35, Vilnius
Veikia nuo2014 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina23 Eur (šalto – 11 Eur)
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra (11:30-14:00)
Šunimsnedraugiški

Vieta 2016 m. Nr. 3
Vieta 2017 m. Nr. 6
Vieta 2018 m. Nr. 8

KODĖL VERTA APLANKYTI? Restorano virtuvei jau antrus metus iš eilės vadovauja jaunos šefų kartos atstovas Donatas Šatkauskas. Jam puikiai pavyksta išlaikyti nekintančią meniu kokybę, dėl kurios žmonės čia sugrįžta, o kai kurie – netgi kasdien. Tačiau į „Dine“ gera grįžti ne tik dėl meniu, bet ir dėl profesionaliai prie jų priderintų vynų: „Teisingai prie patiekalo parinkus vyną gastronominis pojūtis nusikelia į kitą lygmenį ir, beje, tai nėra kažkoks labai brangus malonumas. Už 30-40 Eur galime pasiūlyti labai gerų vynų“, – pasakoja someljė ir restorano šeimininkas Arminas Darasevičius.

Taip pat „Dine“ verta aplankyti dėl atmosferos: „Manau, kad geras restoranas turi kurti tam tikrą nuotaiką. Šis restoraas turi ramybės ir lėtumo pojūtį“, – pastebi A. Darasevičius.

Beje, dienos pietūs čia yra verti atskiros pastraipos – tai yra a la carte kokybė už dienos pietų kainą. Be to, tuo metu čia groja klasikinė muzika, kad pietų metu ne tik pasikrautumėte energijos, bet ir restartuotumėte protinį mąstymą. Tad pasistenkite „užsimesti“ kiek daugiau laiko eidami pietauti „Dine“, nes skubėti mėgautis tikrai nesinorės.

MENIU TRUMPAI. Meniu yra nedidelis ir iki smulkmenų išieškotas, taigi ir jo atnaujinimas vyksta gana atsargiai – svečiai čia grįžta dėl savo favoritų, kuriuos išėmus kyla sambrūzdis. Čia rasite žuvies ir mėsos patiekalų, taip pat visada yra bent keli vegetariniai variantai – viskas yra gardinama sezoninėmis gėrybėmis ir jų neįprastais deriniais. Žinoma, kaip ir priklauso tokio lygio restoranui, virtuvė beveik viską – nuo padažų, sviestų iki šviežiai kepamos duonos – gamina vietoje. Čia pat rūkoma ir mėsa.

KULINARINIAI HITAI. Aukščiausios rūšies aštunkojis su jaunomis bulvytėmis ir naminėmis antienos dešrelėmis – 24 Eur, jautienos šonkauliai – 21 Eur, 12 skirtingų rūšių mikrožolelių salotos su keptu jautienos liežuviu – 10 Eur.

ŠEFAS. Donatas ankstyvoje jaunystėje užsiiminėjo profesionaliu tenisu, tačiau supratęs, kad pirmąja pasaulio rakete netaps, nusprendė nebeiti šiuo keliu ir savo paties netikėtumui pasuko kulinarijos link. Žinoma, prie to labai prisidėjo ir jo tėtis, kuris yra gurmanas.

Taigi pasirinkęs kulinarijos studijas svetur, D. Šatkauskas pabaigė Vakarų Londono universitetą ir įsidarbino prestižiniame „Oxo Tower“ restorane Anglijos sostinėje. Ten jis įgavo bazines žinias apie virtuvės darbo procesus ir taip prabėgo trys metai. Tuomet restorano vyr. šefas, pastebėjęs jauno virėjo perspektyvą, pasiūlė Donatui ieškotis daugiau iššūkių. Taip vaikinas atsidūrė virtuvės meistro ir įžymybės Simono Rogano tuo metu naujai atidaromame restorane „Fera at Claridge's“, kuris vos po pusės metų veiklos gavo „Michelin“ įvertinimą: „Ten supratau, kad iki to apie virtuvę nieko nežinojau,“ – šypsosi Donatas.

Galiausiai įgavus dar daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi Donatas (dėl meilės) grįžo į Lietuvą. Po metų trukusių ieškojimų savo vietą jis galiausiai atrado „Dine“, kur labai greitai pakilo iki vyr. šefo pareigų. Beje, be maisto gaminimo džiaugsmo, jis dar užsiima ir ūkininkyste – puoselėja mikrožolelių ūkį, kurio derlių galima ragauti ir „Dine“