Nr. 29 SOFA DE PANCHO

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Užtikrinti trisdešimtuko senbuviai nuo pat 2016 m. „Sofa de Pancho“ sąraše keliasi žemiau, tačiau išlaiko vieno geriausių šalies restoranų vertinimą. „Sofa de Pancho“ pastarieji metai buvo permainingi, tačiau, tikėtina, į gerą pusę. To rezultatus matysime jau kitų metų balsavime. O kol kas pasidžiaukime šios vietos naujienomis.

Faktai

ŠefasVitalis Čižauskas
Restorano vadovasDiana Puškoriūtė-Bartkuvienė
Virtuvės tipasįkvėpta Meksikos
Darbo laikasII-V 16:00-22:00, VI 13:00-22:00
AdresasVisų Šventųjų g. 5, Vilnius ir Pamario g. 24B, Neringa
Veikia nuo2012 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina15 Eur (užkandžių – 7 Eur)
Vienu metu čia telpa40 žmonių
Terasanėra
Pusryčiaiyra (Nidoje savaitgaliais sezono metu)
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Vieta 2017 m. Nr. 18
Vieta 2016 m. Nr. 12

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Restorano šeimininkė Diana puikiai pažįsta Meksiką ir jos skonius. Ji ten gyveno daugiau nei dvejus metus ir iki šiol vis pakeliauja po tą kraštą, bendrauja su vietiniais, atsiveža dar daugiau įkvėpimo, idėjų ir šilumos. Noras atvežti dalelę tų autentiškų skonių paskatino ją kartu su vyru Rimvydu pradėti šį šeimos restoraną, kuris šiemet auga į kai ką daugiau: „Dabar mūsų tikslas – kruopščiai suderinti autentiką ir modernumą virtuvėje“, – sako restorano šeimininkė Diana Puškoriūtė-Bartkuvienė.

MENIU TRUMPAI. Pernai vasarą atsinaujinę restorano patalpas, šeimininkai Diana ir Rimvydas kartu su šefu Vitaliu pakeitė ir meniu. Nepabijojo išimti netgi labai pamėgtų patiekalų (kad jų pasiilgtume!), tokių kaip chili con carne, fajitas ir pan. „Mums pasisekė pasiekti žmones per meksikietišką virtuvę, o dabar norime parodyti, ką išties šioje srityje mokame.“

Taigi naujajame a la carte daug dėmesio skiriama vienam autentiškiausių Meksikos patiekalų – tacos. Jiems yra skirtas netgi visas meniu puslapis. Galima rinktis vienetais, tačiau populiaru užsisakyti ir tacos lėkštę šeimai, dalinimuisi.

„SOFA DE PANCHO“ KULINARINIAI HITAI. Tacos lėkštė šeimai (4 žm.) – 32 Eur, tacos (2 vnt.) – 5-10 Eur, nachos – 9 Eur, meksikietiška sriuba pozolė – 7 Eur.

ERDVĖ. Anksčiau „Sofa de Pancho“ vietoje buvo batų parduotuvė, dar anksčiau – knygynas, prieš knygyną – kažkieno butas, o XVII a. – karmelitų vienuolynas.

NAUJIENA. Pernai vasaros kelių savaičių „Sofa de Pancho“ iškėlimo į Nidą eksperimentas, šiemet virto labai rimtu projektu. Dar šią savaitę yra atidaromas 40 vietų „Sofa de Pancho“ restoranas pamaryje (šalia „Gintaro galerijos“): „Tai – maisto laboratorija, kuri prasidėjo nuo noro Lietuvoje gaminti barbacoa – parą troškinamą mėsą,“ – pasakoja šeimininkas Rimvydas.

Žinoma, tik mėsa ši vieta pajūryje tikrai neapsiribos. Viskas Nidos sofoje yra kepama didelėje mėlynoje krosnyje. O daržovės ir prieskoninės žolelės – iš savo darželio, esančio prie pat restorano, ir įvairių pamario ekoūkių. Čia, beje, kaip ir Vilniaus restorane, yra siūlomas didelis tacos asortimentas.

NAUJIENA NR.2. Ji aktuali Nidos mylėtojams ir ne sezono metu. Diana su Rimvydu šiemet mėgins Nidoje veikti ištisus metus: „Tiesa, greičiausiai šaltesniu sezonu Nidoje veiksime tik savaitgaliais.“

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. Meksikietiška virtuvė jau pati iš savęs sukuria tam tikrus lūkesčius, kuriuos „Sofa de Pancho“ septintus metus iš eilės sugeba pateisinti ir tuo pačiu nesikartoti. Neabejotinai tai yra geriausias mekskietiško maisto restoranas Lietuvoje.


3 KLAUSIMAI ŠEIMININKAMS

Kokie yra meksikietiški pusryčiai? Kokie Jūsų pačių mėgstamiausi pusryčiai?

Diana: Tų pusryčių receptų Meksikoje yra labai daug: meksikietiška kiaušinienė su tortilijomis, quesadilla ir pan. Mes pirmenybę ryte dažniausiai atiduodame kiaušiniui bei avokadui.

Rimvydas: Diana kepa labai skanią duoną su raugu – dabar man tai yra nepamainoma ryto dalis. Taip pat namuose gaminame kefyrą, iš kurio kartais pasidarome ryto kokteilių. Apskritai mums pusryčiai kartu yra labai svarbi šeimos tradicija, kaip ir kokybiška vakarienė.

Diana: Būtent todėl vasarą ir pradėsime gaminti vėlyvuosius pusryčius įkvėptus Meksikos. Jungsime vietinius ingredientus su meksikietiškais receptais. Iki to pusryčių restorane dar neteko gaminti, taigi esame kupini idėjų ir užsidegimo.

Į kurį restoraną Lietuvoje vedate svečius iš užsienio (neskaitant savojo)?

Diana: Jei norisi paragauti modernios lietuviškos virtuvės Vilniuje, tai, žinoma, einame į „Džiaugsmą“ ir „Sweet Root“. Jei esame Kaune, tai – į „Uoksą“. Jei Šiauliuose – tai į „Cask 212“. Būdami pajūryje vedame į „Šturmų švyturį“, „Monus“, „Onorė“.

Tvarumas – kiek tam skiriate dėmesio savo virtuvėje?

Diana: Tai mums yra labai svarbi tema ir darbo dalis. Taigi, žinoma, kad pirmiausia atsakingai rūšiuojame atliekas (plastiką, stiklą, popierių). O maisto likučius kompostuojame, tiesa, tai nutinka labai retai, nes beveik visada lėkštės į virtuvę sugrįžta tuščios (juokiasi).

Rimvydas: Kalbant apie „zero waste“ principus, tai jie mums yra labai artimi ir kuriant restoranų aplinką. Tarkime, kad ir mūsų naujajame restorane Nidoje – čia naujas tik san. mazgas. Visa kita – perdirbta, prikelta antram gyvenimui, padovanota. Šiuo metu labiausiai džiaugiamės Fridos Kalo paveikslu iš pajūryje rastų pagaliukų, kurį gavome dovanų iš menininkės Jolitos Vaitkutės.