Nr. 15 SAINT GERMAIN

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Šių metų „30 geriausių restoranų“ reitinge „Saint Germain“ pakilo penkiomis pozicijomis ir yra geriausias prancūziškos virtuvės restoranas Lietuvoje.

Faktai

ŠefasGediminas Švenčionis
Restorano vadovasDainius Vasiliauskas
Virtuvės tipasprancūziška virtuvė
Darbo laikasI-VI 11:00-00:00, VII 11:00-23:00
AdresasLiteratų g. 9-32, Vilnius
Veikia nuo2005 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina20 Eur (šalto – 13 Eur)
Vienu metu čia telpa40 sėdimų vietų
Terasayra
Pusryčiaiyra (tik savaitgaliais nuo 11:00)
Dienos pietūsnėra
Šunimsnedraugiški (terasoje – galima)

Vieta 2017 m. Nr. 20
Vieta 2016 m. Nr. 10

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Tai yra vienas pirmųjų aukšto aptarnavimo lygio restoranų Vilniuje, duris atvėręs prieš 13 metų kaip vyninė, kuri, beje, tuo metu irgi buvo viena pirmųjų mieste. „Saint Germain“ iki šiol yra žmonių, kurie čia dirba nuo pat pradžių. Vienas jų – pagrindinis virtuvės šefas Gediminas Švenčionis.

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. Tai yra yra stabilus pasirinkimas ieškant metai iš metų nekintančios kokybės su patikrintu ir įvertintu meniu bei vos keliomis jo naujienomis kasmet.

MENIU TRUMPAI. G. Švenčionio sukurtas a la carte per daugiau nei 10 metų keičiasi nedaug, nes, kaip teigia restorano vadovas Dainius Vasiliauskas, kad įtrauktų naują patiekalą, reikia kažkurį išmesti, o eliminuoti galima tik tuo atveju, jei pavyksta pagaminti kažką geriau. Tai nėra taip paprasta. Be to, nuolatiniai „Saint Germain“ lankytojai yra pamėgę tam tikrus patiekalus ir sunkiai „paleidžia“ savo favoritus.

KULINARINIAI HITAI. Jautienos tartaras – 13 Eur, pomidorų sriuba / gazpacho – 8 Eur, trinta baravykų sriuba – 8 Eur, befstrogenas – 21,50 Eur, tuno filė su pomidorais – 22 Eur, „risotto“ su baravykais – 15 Eur.

ŠEFAS. Iki darbo grynai prancūziškos krypties restorane Gediminas Švenčionis patirties sėmėsi „Hazienda Steakhouse“ ir „Tores“ restoranuose. O kaip šefas užaugo būtent čia – „Saint Germain“, kur dabar jis dirba jau netgi 13 metų.

ERDVĖ. Nors „Saint Germain“ stalai yra nukloti baltomis staltiesėmis, o restorano komanda yra nuolat pasitempusi, prancūziškas bohemos dvelksmas dėl idiliškos lokacijos Vilniaus senamiestyje šiai vietai yra nesvetimas. Beje, čia nemažai vakarų praleido aktoriai Johnas Malkovichius, Danielis Craigas, Naomi Watts, Marie Trintignant šeima ir kiti.


KLAUSIMAI ŠEFUI GEDIMINUI ŠVENČIONIUI

Gediminai, kaip apsisprendei tapti šefu?

Augau tokioje aplinkoje, kur maistas – svarbi šeimos tradicijų dalis. Jam skirdavome daug laiko. Manau, tai ir pastūmėjo mane kulinarijos link.

Ar prisimeni savo pirmuosius metus „Saint Germain“?

Prisimenu mažą virtuvėlę, kuri kasmet tik didėjo, o aš augau.

Kada paskutinį kartą jautei didelę įtampą virtuvėje?

Įtampą virtuvėje jaučiu gana dažnai. Ji man suteikia daug malonių emocijų ir neleidžia suklysti.