Nr. 14 MOMO GRILL

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. „Momo Grill“ jau trečius metus iš eilės šio projekto kontekste yra tarp geriausių šalies restoranų (2017 m. – 10 vieta, 2016 m. – 6 vieta). Restorano šeimininkai – žinomas virtuvės šefas Vytautas Samavičius su žmona Kristina – pagaliau šiemet prabilo apie plėtrą.

Faktai

ŠefasValdas Anusevičius ir Vytautas Samavičius
Restorano vadovasKristina Samavičienė
Virtuvės tipasgrill&bar
Darbo laikasII-IV 11:00-22:00, V 11:00-23:00, VI 12:00-22:00
AdresasLiepų g. 20, Klaipėda
Internetewww.momogrill.lt
Veikia nuo2014 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina16 Eur (šalto – 8,50 Eur)
Vienu metu čia telpa25 sėdimos vietos
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra
Šunimsdraugiški

Vieta 2017 m. Nr. 10
Vieta 2016 m. Nr. 6

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Vytautas Samavičius su žmona Kristina toje pačioje Liepų gatvėje sukasi tarp dviejų visiškai skirtingų koncepcijų restoranų – „Momo Grill“ ir „Monai“. Abi virtuvės yra vertinamos labai gerai ir yra tituluojamos Klaipėdos restoranų pažibomis. Vis dėlto pirmiau, 2014 m., atsirado būtent „Momo Grill“.

NAUJIENOS. Kristina Samavičienė išdavė naujieną, kad jau nuo rugsėjo pradės veikti antrasis ant grotelių keptos mėsos patiekalų restoranas „Momo Grill“, tačiau Kaune –Karaliaus Mindaugo g. istoriniame buvusios mielių ir spirito gamyklos pastate, kuris šiuo metu yra pilnai restauruotas. Kita naujiena – šiemet „Momo Grill“ pradėjo virti savo alų. Netrukus pasirodys jau antras alaus skonis su „Momo“ ženklu.

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. „Momo Grill“ yra žinomo virtuvės meistro Vytauto Samavičiaus ant grotelių keptos mėsos patiekalų restoranas, kuriame viskas atrodo taip paprasta, kad net sudėtinga.

MENIU TRUMPAI. Pagrindinis „Momo Grill“ meniu yra nedidelis, tačiau kiekvienas patiekalas yra išieškotas ir vertas dėmesio. Ir nors griliaus patiekalai daugiau asocijuojasi su mėsa, čia skaniai pavalgys ir žuvies mėgėjai.

Kasdien šiame restorane galima ragauti dienos ypatingąjį – tai patiekalas, kuris priklauso nuo to, kokį laimikį sužvejoja tiekėjai ar kokia ypatinga mėsa tą dieną atkeliauja į restoraną. Beje, mėsą restoranas gauna tiek iš vietinių ekologinių ūkių, tiek iš tiekėjų užsienyje. Žuvis, nepriklausomai nuo to, kad restoranas yra įsikūręs pajūryje, ant griliaus keliauja iš užsienio ieškant geriausios kokybės. Svarbu paminėti, kad viskas šiame restorane yra gaminama vietoje ir tik vienai dienai – nėra jokių užlaikymų.

KULINARINIAI HITAI. Jautienos tartaras – 12 Eur, ėrienos rump'o didkepsnis su siciliana daržovėmis – 20,40 Eur.

ŠEFAI. Vytautas stažavosi ir dirbo užsienio restoranuose, tarp kurių yra Kopenhagos „Noma“. Jis dar 2010 m. bene pirmas iš tituluotų virtuvės šefų atidarė savo maitinimo įstaigą. Iki „Momo Grill“ ir „Monai“ V. Samavičius su žmona Kristina šeimininkavo „kūrybingos virtuvės bistro“ – „La Cle“. Dar anksčiau jis dirbo šefu viešbutyje „Navalis“, taip pat „Skandalo“ ir „Radisson Blu“ restoranuose.

„Momo Grill“ visus virtuvės procesus pilnai prižiūri jo kolega Valdas Anusevičius. Su Vytautu jiedu kartu dirba jau 12 metų. Taigi Samavičiai gali visiškai pasitikėti Valdo tvarka šiame taške ir labiau koncentruotis į kiek dinamiškesnius „Monus“ ir restoranų plėtrą.

ERDVĖ. Ant restorano sienų atsispindi Samavičių kelionės. Interjeras kelia daug asociacijų: šiek tiek primena mėsinę (galbūt dėl baltų plytelių ant sienų), industriniai šviestuvai sukuria loftinį įspūdį, o daug sunkaus medžio – jaukią namų emociją.