Nr. 24 IETI

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Kasmet šis modernus ir kūrybiškas restoranas būdavo greta linijos užbrėžiamos po 30-ies, o jau šiemet „Ieti“ buvo įvertintas aukščiausiais balais ir pateko tarp 30 geriausių. Kitas įdomus faktas – virtuvei ir pačiam restoranui vadovauja moteris. Kol kas ji vienintelė šefė šiame projekte („El Mercado“ šeimininkė kuria receptus, tačiau pati restorano virtuvėje nesisuka)!

Faktai

ŠefasInga Turminienė
Restorano vadovasInga Turminienė
Virtuvės tipasmoderni baltiška virtuvė
Darbo laikasI-II 12:00-15:00, III-IV 12:00-22:00, V-VI 12:00-22:30, VII 12:00-20:00 (vasaro metu sekmadieniais nedirba)
AdresasŠv. Gertrūdos g. 39, Kaunas (naujas adresas Rotušės aikštė 6, Kaunas)
Internetewww.ieti.lt
Veikia nuo2015 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina13 Eur (šalto – 8 Eur)
Vienu metu čia telpa30 sėdimų vietų (25 – terasoje)
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra (I-V 12:00-15:00)
Šunimsnedraugiški (terasoje – galima)

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Finansų magistro laipsnį turinti Inga Turminienė nepasidavė „kas labiau apsimoka“, o pasirinko kelią, kuriuo nuo vaikystės žavėjosi ir mėgo – kulinariją. Po mokslų ir įvairių praktikų ji pateko į Rasmuso Kofoedo virtuvę restorane „Geranium“. Tai yra vienas iš dviejų labiausiai vertinamų restoranų Skandinavijoje, turintis netgi tris „Michelin“ žvaigždes. Grįžusi iš „Geranium“ į Kauną, Inga aiškiai matė tik vieną scenarijų – savo restorano. Taip atsirado „Ieti“. Pirmus metus ji beveik viską savo restorane darė pati. Antrus metus atsirado patikima komanda, o jau trečiaisiais, t.y. pastaraisiais, išaugo ir restorano populiarumas.

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. „Ieti“ meniu yra kuriamas per Ingos prizmę – ir tai yra labai įdomu. Šefė moteris jautriai išnešioja kiekvieną receptą, kol jį pristato savo svečiams: „Mano patiekalai yra vizijos. Jos ateina iš vaikystės prisiminimų. Taip pat iš kelionių įspūdžių“. Inga juokiasi, kad yra pakankamai suvaikėjęs žmogus, todėl, tarkime, jos patiekalai yra ne tik kūrybiški ir drąsūs, bet ir kupini spalvų. „Gyvenimas trumpas ir nenuspėjamas, todėl leidžiu sau jame žaisti ir nesivaržyti“.

MENIU TRUMPAI. Tradicijos, peizažai, meistrystė – šiais trimis žodžiais I. Turminienė vadovaujasi kurdama „Ieti“. Tradicijos – jos ateina iš Ingos prisiminimų, skaitytų pasakų, patirčių. Peizažai – tai yra sustabdytas momentas gamtoje dažniausiai nuotraukos pavidale ar paprasčiausiame prisiminime: pieva, puokštė, radiniai jūros dugne ir pan. „Sukurti gražius, vizualius patiekalus man teikia didelį malonumą“, – sako ji. Meistrystė – ji būtina norint įgyvendinti kartais, atrodytų, nerealias vizijas. Tačiau nuolatinės stažuotės, knygos ir tobulinamos technologijos padeda šioje srityje augti ir tobulėti.

Beje, „Ieti“ a la carte yra gana platus: „Manau, kad atėjęs skaniai pavalgyti žmogus turi turėti pasirinkimą“, – teigia šefė.

NAUJIENOS. Šių metų svarbiausia „Ieti“ naujiena – naujos ir kone perpus didesnės patalpos Kauno rotušės aikštėje. „Svečių įvertinimas paskatino dairytis naujų patalpų“, – šypsosi I. Turminienė ir nuoširdžiai džiaugiasi šiuo svarbiu postūmiu vos per trejus veiklos metus. Taigi 2018 m. vasara (nuo liepos iki rugpjūčio pabaigos) yra skirta naujų patalpų kūrimui ir įsikūrimui. Restorano aplinka taps šiuolaikiškesne, tačiau maisto koncepcija nesikeis – tai yra moderni baltiška virtuvė per Ingos fantazijos prizmę.

KULINARINIAI HITAI. Į meniu nuolat grįžtantis ir vienas mėgstamiausių šefės patiekalų – dzūkiška banda – 11 Eur, taip pat sūdyta jautiena – 9 Eur.


3 KLAUSIMAI INGAI TURMINIENEI

Kaip apsisprendei tapti šefe?

Kartu su vyru įkūrus gamybos įmonę atsirado daugiau laiko savo didžiausiam pomėgiui – kulinarijai. Taigi pamaniau laisvu laiku padirbėsiu skirtinguose restoranuose ir pažiūrėsiu į šį verslą iš arčiau. Žinoma, pradėjau nuo indų plovimo. Išploviau labai daug indų, kol priėmė dirbti virėja. Tuomet pasipraktikavusi vienur kitur Lietuvoje, nusprendžiau, kad reikia pasisemti patirties ir užsienyje. Man labai pasisekė, nes stažuotei priėmė vienas iš dviejų geriausių restoranų Skandinavijoje, turintis tris „Michelin“ žvaigždes – „Geranium“. Ten ne tik labai daug išmokau, bet ir susiradau draugų bei kolegų iš viso pasaulio. Tokio lygio restoranuose dažniausiai stažuojasi labai daug būsimų virtuvės meistrų.

Kas tau yra didžiausias komplimentas?

Nuolatiniai „Ieti“ klientai, kurie labai daug keliauja, taip pat lankosi „Michelin“ įvertintuose restoranuose, bet grįžę į Kauną ir toliau su džiaugsmu ateina į „Ietį“. Man tai yra didžiausias komplimentas.

Ar Kauno restoranų kultūra skiriasi nuo Vilniaus?

Manau, ryškiausias skirtumas yra tas, kad kauniečius yra sunkiau ištraukti į restoraną. O kartu su tuo seka ir kiti skirtumai (šypsosi).