Nr. 10 GASPAR'S

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Iš egzotiškosios Goa salos kilusiam Gasparui labai greitai pavyko sužavėti savo svečius ir sukurti neeilinę gastronominę patirtį Lietuvoje. Taigi nuo pat „30 geriausių restoranų“ projekto pradžios šis, nors ir labai nedidelis, Gasparo vardu užvadintas restoranas užtikrintai puikuojasi geriausiųjų iš geriausių sąrašo viršuje (2017 m. – 8 vieta, 2016 m. – 11 vieta).

Faktai

ŠefasGaspar Fernandes
Restorano vadovasGaspar Fernandes, Kristina Fernandes
Virtuvės tipasmoderni virtuvė įkvėpta Indijos
Darbo laikasI-IV 12:00-22:30, V-VI 12:00-23:00, VII 10:00-20:30o g. 23-3, Vilnius
AdresasPylimo g. 23-3, Vilnius
Internetewww.gaspars.lt
Veikia nuo2015 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina17,50 Eur (šalto – 8 Eur)
Vienu metu čia telpa34 sėdimos vietos
Terasayra
Pusryčiaiyra (tik sekmadieniais)
Dienos pietūsyra (12:00-15:00)
Šunimsdraugiški

Vieta 2017 m. Nr. 8
Vieta 2016 m. Nr. 11

GASPARO ISTORIJA TRUMPAI. G. Fernandes į Lietuvą atvyko iš Didžiosios Britanijos, tačiau gimė saulėtoje Goa saloje, o jo seneliai yra portugalai. Vienas jų buvo šefas – ruošė maistą portugalų kolonistų valdžiai, karališkiesiems asmenims. Kulinarinį talentą iš jo perėmė Gasparo mama. Abu šio Lietuvoje greitai išgarsėjusio šefo tėvai sukosi maisto gaminimo versle.

Taigi Gasparas jau nuo mažens žinojo, kad irgi nori būti šefu. Siekdamas to tikslo jis pabaigė prestižinę „Le Cordon Bleu“ kulinarijos mokyklą Londone. Dirbo daugelyje vietų ir visiškai nesigėdija prisipažinti, jog pradėjo nuo indų plovimo. Jo rekordas – 600 lėkščių per dieną. Vėliau sekė vis svarbesni ir kūrybiškesni darbai. Galiausiai jis dirbo prestižinio golfo klubo „Wentworth Golf Club“ Londone virtuvėje.

Atsikraustęs (dėl meilės) į Vilnių, jaunasis šefas ilgai negalvojo, ką čia veikti. Jis seniai žinojo, kad turės savo restoraną, tik iki susitikimo su savo meile, baltarusų kilmės Kristina, nežinojo, kuriame pasaulio taške jis tiksliai bus.

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. „Gaspar's“ reprezentuoja europietišką virtuvę su šiuolaikinės indų virtuvės įtaka. Lietuvoje tai yra išties unikalu, ypač žinant, kad virtuvė turi ir savo slaptą prieskonių mišinį, kuris nuolatiniams lankytojams jau yra puikiai atpažįstamas, bet vis dar sunkiai iššifruojamas. Šiuos ypatinguosius prieskonius ruošia Gasparo giminės Indijoje ir siunčia į Lietuvą, todėl jis yra tikras, kad tokio mišinuko Europoje daugiau niekas kitas neturi.

MENIU TRUMPAI. Iš kartos į kartą perduodamos kulinarinės žinios Gasparui pasitarnauja ieškant unikalumo jungiant skirtingas virtuves su lietuviškais produktais ir indiškais prieskoniais. O meniu turinys – labai priklausomas nuo sezonų.

Indų kilmės šefas iškart pastebėjo, kad lietuviai mėgsta dūmo kvapą. Taigi šiame restorane yra nemažai patiekalų gaminamų ant griliaus. Ypač vasarą čia čirška tiek žuvis, tiek mėsa ar jūros gėrybės. Žiemą šefas imasi vadinamojo slow cooking, kai procesai vyksta lėčiau, ilgiau ir žemoje temperatūroje. Žinoma, visais metų laikais nepamirštant TO prieskonių mišinio, kuris sukuria gasparišką patiekalų skonį. Beje, virtuvė labai dažnai turi specialių pasiūlymų, kurių nėra meniu – klauskite ir ragaukite dėmesio vertų Gasparo eksperimentų.

KULINARINIAI HITAI. Svogūnų bhaji su pomidorų ir tamarindų padažu, karamelizuotų svogūnų piure ir marinuotais šalotais – 6 Eur, vištienos tikka, patiekiama su agurkais, jogurto padažu bei traškiomis bulgur kruopomis – 6 Eur, Gasparo mamos karis (su vištiena, krevetėmis arba Jumbo krevetėmis) – 11-20 Eur, ciberžolių ledai su pistacijų kremu, sviestinių sausainių trupiniais – 6 Eur.KLAUSIMAI ŠEFUI GASPARUI FERNANDESUI

Gasparai, į kurį restoraną Lietuvoje vestum atvykusius draugus?

Kai Lietuvoje lankosi mano šeima, būtinai keliaujame į „Sue's Indian Raja“. Taip pat į „Böff“. Manau, kai kažkur vediesi savo svečią – labai svarbu stabilumas ir kokybės garantas.

Į Lietuvą atvykai prieš 4 m., kokius pokyčius matai vietinėje gastronomijoje?

Kai čia atvykau 2014 m., buvo kokios 4-5 gerai žinomos vietos pavalgyti. Lietuvos restoranų kultūra tuomet tik pradėjo išgyventi savo pakilimą. 2015 m. atsidarė daug naujų vietų, o 2016-uosius galėčiau įvardinti kaip naujų restoranų bumo metus. 2017 m. irgi buvo gana aktyvūs, tačiau tą laiką pavadinčiau stabilizacijos. Šie ir ateinantys, tikiuosi, atneš dar daugiau stabilumo šioje srityje.

Kokia ambicija tave kamuoja pastaruoju metu?

Jau esu susiplanavęs dvi kūrybines atostogas. Vienos įvyks jau rugsėjį. Po jų spalio mėnesį pristatysiu naują meniu. Tuomet gruodį išvyksiu į Indiją dar vienoms kūrybinėms atostogoms. Jų metų noriu atrasti naujos keramikos savo restoranai ir, žinoma, parsivežti tam tikrų ingredientų. Manau, kad sausį pristatysiu kai ką, ko savo restorane dar nedariau.