Nr. 28 EL MERCADO

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Tai yra pirmas restoranas šių metų geriausiųjų trisdešimtuke, kuris duris atvėrė mažiau nei prieš metus ir jau turi tokį svarbų įvertinimą iš beveik 100 Gero maisto akademijos narių.

Faktai

ŠefasVija Zanevė, Martynas Maciulevičius
Restorano vadovasVija Zanevė
Virtuvės tipasispanų virtuvė
Darbo laikasVII - IV (11:00-23:00), V – VI (11:00-01:00)
AdresasDidžioji g. 3, Vilnius
Veikia nuo2017 m.
Vidutinė karšto patiekalo kaina25 Eur, šalto – 10 Eur
Vienu metu čia telpa75 vietos
TerasaYra
PusryčiaiYra (VI-VII 11:00-16:00)
Dienos pietūsYra (I-V 11:00-15:00)
Šunimsmažiems šunims

Vieta m. Nr.

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Aštuntus metus Vilniaus gatvėje veikiančios kepyklėlės „Pinavija“ šeimininkė Vija Zanevė pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Didžiojoje gatvėje, išpildė Ispanijoje gimusią, ilgai puoselėtą idėją atidaryti ispaniškos virtuvės restoraną–turgų (el mercado – liet. turgus), kuriame vyrauja neįpareigojanti nuotaika ir viliojantys kvapai.

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. Nedaug yra restoranų Vilniuje, kuriuose galima rasti kelias visiškai skirtingas aplinkas po vienu stogu. Pirmajame aukšte – industrinio turgaus stilistikos erdvė, kurioje veikia gastrobaras, vyno ir gourmet produktų parduotuvėlė. Antrajame patenkama į pajūrio stiliaus restorano erdvę su specialia žaidimų zona mažiesiems lankytojams.

MENIU TRUMPAI. Pasak V. Zanevės, „El Mercado“ meniu telpa visa, kas geriausia ispanų virtuvėje. Ji pati sudėliojo ispaniškų kulinarinių hitų valgiaraštį, atspindintį pietietiškos restorano virtuvės idėją. O restorano meniu išpildė virtuvės šefas Martynas Maciulevičius. Dabar „El Mercado“ a la carte yra Katalonijos, Galisijos, Mursijos, Andalūzijos ir kitų Ispanijos regionų gardžiausių ir, be abejonės, populiariausių patiekalų pasirinkimas.

NAUJIENA. „El Mercado“ visiškai neseniai atsidarė labai patrauklią ir erdvią terasą, kuri savo dydžiu prilygsta vienos vilniečių ir miesto svečių itin pamėgtos vyninės kiemui.

KULINARINIAI HITAI. Jūros gėrybių paelja (2 žm.) – 28 Eur, jūros gėrybių fideua (2 žm.) – 28 Eur, skirtingi tapas (patatas bravas, padron pipiriukai, gardieji kroketai, kalmarai) – 6-16 Eur.

ŠEFAI. Restorano šeimininkė ir pagrindinė valgiaraščio kūrėja yra ispaniškos virtuvės žinovė, kuri savo žinias tobulino tokiose prestižinėse mokyklose kaip „Le Cordon Bleu“ Madride ir „Hofmann“ Barselonoje. Kartu su ja kuriant „El Mercado“ meniu darbuojasi ir pilnai jį išpildo patyręs, buvęs restorano „Sofa de Pancho“ virtuvės šefas Martynas Maciulevičius. Pradėjęs dirbti naujojoje vietoje Martynas dažnai išvyksta į skirtingus Ispanijos regionus kelių dienų stažuotėms.

ERDVĖ. „El Mercado“ patalpose, įsispraudusiose tarp Viduržemio jūros regioną reprezentuojančio restorano „T'iana“ ir Prancūzų kultūros instituto, kelis dešimtmečius nebuvo nieko apart kelių tonų dulkių ir šiukšlių. Vijai su komanda teko iš peties padirbėti, kol plikos sienos virto reprezentatyvia, stilinga, dviejų visiškai skirtingų tipų erdve.


3 KLAUSIMAI ŠEFUI MARTYNUI

Martynai, kaip apsisprendei tapti šefu?

Nežinau, ar tai galima pavadinti sprendimu, nes virtuvė pati mane įtraukė. Turbūt didžiausią įtaką padarė mama – ji irgi sukosi virtuvėje.

Kokia atmosfera jūsų virtuvėje?

Kaip ir kiekvienoje virtuvėje, čia būna visko. Vis dėlto esame tarsi didelė šeima, nors ir kiekvienas turi su savo trūkumų bei privalumų. Tad net ir įtemptose situacijose stengiamės nepasiduoti emocijoms, verčiau padedame vienas kitam. Ir ko jau ko, bet juoko mūsų virtuvėje tikrai netrūksta.

Kokie tavo principai virtuvėje, siekiant maksimalaus rezultato?

Daug dirbti, daug mokytis, daug keliauti, plačiai mąstyti ir niekada nenuleisti rankų. Kitaip pasiekti užsibrėžtų tikslų yra labai sudėtinga. Šių principų mane išmokė Vija ir ji kasdien man juos primena.