Nr. 20 Saint Germain

Pokyčių klausimu tai yra bene stabiliausias restoranas šiame projekte su patikrintu nuolatiniu meniu ir vos keliomis jo naujienomis šiemet. Tiesa, ir „Saint Germain“ turi kelias didesnes naujienas – restorano terasa vasarą plečiasi iki 50 papildomų vietų! Kita šių metų naujiena – restoranas turi naują someljė.

Faktai

ŠefasGediminas Švenčionis
Restorano vadovasDainius Vasiliauskas
Virtuvės tipasPrancūziška virtuvė
Darbo laikasI-VI 11:00-00:00, VII 11:00-23:00
AdresasLiteratų g. 9-32, Vilnius
Veikia nuo2005 m.
Vienu metu čia telpa40 žmonių
Terasayra
Pusryčiaiyra (tik savaitgaliais nuo 11:00)
Dienos pietūsnėra
Šunimsnedraugiški, terasoje – galima

Išskirtinis patiekalas
Salotos su aštunkoju

ISTORIJA.

Tai yra vienas pirmųjų aukšto aptarnavimo lygio restoranų Vilniuje, duris atvėręs prieš 12 metų kaip vyninė, kuri, beje, tuo metu irgi buvo viena pirmųjų mieste. „Saint Germain“ iki šiol yra žmonių, kurie čia dirba nuo pat pradžių. Vienas jų – pagrindinis virtuvės šefas Gediminas Švenčionis.

IDĖJA.

Nors „Saint Germain“ stalai yra nukloti baltomis staltiesėmis, o restorano komanda yra nuolat pasitempusi, prancūziškas bohemos dvelksmas dėl idiliškos lokacijos Vilniaus senamiestyje šiai vietai yra nesvetimas. Tai prancūziškos virtuvės tradicijas puoselėjantis restoranas.

VAKARIENĖ.

G. Švenčionio sukurtas meniu per daugiau nei 10 metų keičiasi nedaug, nes, kaip teigia restorano vadovas Dainius Vasiliauskas, kad įtrauktų naują patiekalą, reikia kažkurį išmesti, o eliminuoti galima tik tuo atveju, jei pavyksta pagaminti kažką geriau. Tai nėra taip paprasta. Be to, nuolatiniai „Saint Germain“ lankytojai yra pamėgę tam tikrus patiekalus, kurie yra nuolat tobulinami.

Iš pagrindinio meniu jau 12 metų nesitraukia „Saint Germain“ jautienos tartaras, pomidorinė ir baravykų sriubos, befstrogenas, tuno filė, ypatingasis rizotas. O labiausiai lankytojų pamėgti desertai metai iš metų yra iš klasikos skyriaus: fondant au chocolat, tiramisu ir creme brule.

Šio sezono meniu naujienos – pasisekusios salotos su aštunkoju ir salotos su rūkyta žąsiena.

INGREDIENTAI.

Ingredientai, iš kurių gaminami šio restoranų patiekalai, atkeliauja iš viso pasaulio. Mėsa – daugiausia atvežtinė ir aukščiausios rūšies. Ji ant vakarienės stalo atsiduria atkeliavusi iš Naujausios Zelandijos, Brazilijos ar Airijos. Iš esmės kiekvienas ingredientas šiame restorane yra išieškotas ir keliauja iš daugybės skirtingų šalių bei tiekėjų. Taip pat nemažai produktų „Saint Germain“ virtuvė gamina pati. Visi padažai, majonezas, lydytas sviestas ir kiti pagrindiniai produktai yra gaminami vietoje.

VYNO KORTA.

Kita šių metų naujiena – restoranas šiemet turi naują someljė. Juo tapo Rytis Grigaitis. Tiesa, pats restorano savininkas D. Vasiliauskas yra vienas pirmųjų someljė Lietuvoje, tad nenuostabu, kad vyno korta čia yra dėliojama gana kruopščiai. Ji aprėpia Naująjį ir Senąjį pasaulius, pagrindinius didžiųjų vynų eksportuotojų regionus.

Nors čia nerasi itin retų vynų, tačiau „Saint Germain“ vyno rūsys paprastai įtinka patiems įvairiausiems skoniams. Žinoma, šiuo klausimu čia dominuoja prancūziškas vynas, tačiau šiemet vyno kortą pasipildė prabangesniais vynais iš Italijos ir Ispanijos, taip pat išskirtiniais vynais iš Čilės ir Australijos.

PUSRYČIAI.

„Saint Germain“ turi savaitgalinį pusryčių meniu, kuriame – ir Benedikto kiaušinis, ir prancūziškas omletas, ir blyneliai su ikrais, švieži kruasanai, šviežūs vaisiai ir daržovės bei kiti lengvi gurmaniški ryto patiekalai.

TERASA.

Restorano terasa yra pamėgta tiek vilniečių, tiek miesto svečių. Jaukioje senamiesčio aplinkoje įsiliejusi terasa tapo neatsiejama Literatų ir A. Volano gatvių sankirtos dalimi. Šiemet ji yra plečiama iki 50 papildomų vietų, tačiau kadangi ji išsiplės į skverą esantį A. Volano g., t.y. už poros žingsnių nuo pačio restorano, joje vasaros vakarais bus tiekiami tik užkandžiai ir gėrimai.

ĮDOMU.

Šią vietą per 12 metų įvertino ir žinomi pasaulio aktoriai, kurie filmuodamiesi Vilniuje ne kartą užsukdavo į „Saint Germain“. Vien aktorius Jeremy Ironsas ir visa jo filmavimo komanda padarė didžiulę paslaugą pačioje pradžioje, kai tik atsidarė restoranas. J. Ironsas itin pamėgo „Saint Germain“ ir kol filmavosi Vilniuje, buvo nuolatinis šios vietos lankytojas. Taip pat čia nemažai vakarų praleido aktoriai Johnas Malkovichius, Danielis Craigas, Naomi Watts, Marie Trintignant šeima ir kiti.

ĮDOMU2.

„Saint Germain“ pamėgo ir Pilkė, kuri restorano apylinkių nepalieka jau daugiau nei 12 metų. Šeimininkas teigia, kad Pilkė čia gyveno, kai dar vyko restorano remonto darbai. Iki šiol šis, jau garbingo amžiaus katinas, kieme pasitinka restorano svečius ir yra tikras praeivių, ypatingai turistų, džiaugsmas.

CREDO.

Restorano savininkas Dainius yra frankofonas. Jis kasmet su savo komanda keliauja į Prancūziją semtis naujų idėjų, stebėti naujausių tendencijų ir atrasti naujų vynų. Jo ir šio restorano credo – viskas prasideda nuo skonio. Dainius pastebi, kad kiti restoranai dažnai pirmiausia koncentruojasi į formą, kuri sukuria lūkestį. Tai, pasak jo, šiai vietai nėra priimtina. Taip pat jam svarbu, kad maistas būtų ne tik šviežias ir kokybiškas, bet išsiskirtų dar kažkuo, kas daro konkretų patiekalą ypatingu ir unikaliu.