Nr. 6 Dine

Tai dviejų Lietuvos gastronomijos žvaigždžių, virtuvės šefo Egidijaus Lapinsko ir vieno geriausių vynų ekspertų Lietuvoje Armino Darasevičiaus, bendras restoranas. Tiesa, nebe pirmas – kartu jie vadovauja pernai irgi tarp geriausių restoranų Lietuvoje įvardintam „Time“ ir šiais metais šiame projekte įvertintiems „Somm“ ir „Rise“.

Faktai

ŠefasŽilvinas Laurinėnas
Restorano vadovasArminas Darasevičius ir Egidijus Lapinskas
Virtuvės tipas„fine dining“
Darbo laikasI-III 11:30-22:00, IV-VI 11:30-23:00
AdresasGedimino pr. 35, Vilnius
Veikia nuo2014 m.
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra

Išskirtinis patiekalas
Džine brandintas erškėtas su brokolių ir rudo sviesto padažu

VAKARIENĖ.

Nors Egidijus vis dar vadovauja visų restoranų virtuvėms, kiekviena jų turi savo vietinį šefą, o E. Lapinską jie vadina šefpatronu. Jis dabar jau tik iš dalies prižiūri visų komandų darbą. Taigi meniu su Lapinsko degustaciniu patvirtinimu „Dine“ kuria Žilvinas Laurinėnas.

Bendru šefų sprendimu a la carte šiemet šiame restorane tapo pilnai fiksuotu. Dabar jame puikuojasi iki smulkmenų išdirbti patiekalai, kurių pagrindas – jūros gėrybės, žuvis ir mėsa. Bet kurį iš meniu esamų patiekalų komanda pakeistų tik tuo atveju, jei sukurtų kažką geresnio. Žinoma, kaip ir daugumoje restoranų, pagrindinis valgiaraštis yra papildomas mikrosezoninėmis gamtos gėrybėmis. Geriausiai mikrosezonai čia atsiskleidžia verslo pietų metu.

„Dine“ meniu neatstovauja vienos virtuvės ar vienos kulinarinės mokyklos. Jame galima rasti prancūzų, japonų, italų virtuvių elementų. Tačiau viskas yra perdirbama E. Lapinsko ir restorano šefo Ž. Laurinėno fantazijoje, atidirbama iki detalių ir patiekiama lankytojų sprendimui.

INGREDIENTAI.

Pirmiausia, tai gera nuotaika. Šefpatronas dabar šiame restorane būna rečiau, nes pats vadovauja „Somm“ virtuvei, tačiau šefas Žilvinas visada stengiasi pašnekinti savo klientus, neretai pats prieina papildyti patiekalą padažais, pabarstukais ar kokiu sąmoju. Šeimininkas ir restorano someljė Arminas taip pat dažnai sukasi abiejose „Dine“ salėse.

Žinoma, kaip ir priklauso tokio lygio restoranui, beveik viską – nuo padažų, sviestų iki šviežiai kepamos duonos – gaminama vietoje. Čia pat netgi yra rūkoma mėsa. Beje, Egidijus su savo komanda tai pradėjo daryti jau daugiau nei prieš 5 metus, kai pasaulyje ši tendencija buvo tik tik užgimstanti.

INTERJERAS.

Vilniečių ir miesto svečių simpatijas itin greitai užsitarnavęs „Dine“ yra išsidėstęs per dvi sales: viena šviesi ir veidrodinė, kita – elegantiškos rudos spalvos, pritemdyta. Taigi, kur prisėsti ir pasinerti į maisto patirtis, galima rinktis pagal skonį ir nuotaiką.

VERSLO PIETŪS.

„Dine“ siūlo verslo pietus, į kuriuos darbo dienomis susirenka publika iš aplinkui įsikūrusių įmonių, ministerijų, advokatų kontorų ir ambasadų. Kartais, ypač vasarą, čia užsuka ir turistai. Tai nė kiek nenuostabu, juk restoranas yra įsikūręs pačiame Vilniaus centre! Vis dėlto nors čia ir siūlomi dienos pietūs, kurie patiekiami kiek greičiau nei įprasta vakarienė, tačiau ir šie reikalauja atsipalaidavimo, kviečia neskubėti ir pasimėgauti skoniais. Dienos pietų komplekso kaina – 15 EUR.

VYNO KORTA.

Be abejonės, vyno korta ten, kur dirba daugkartinis Lietuvos someljė čempionas ir Lietuvos someljė asociacijos prezidentas yra atitinkama. Iš esmės, galima teigti, kad „Dine“ turi vieną stipriausių, jei ne stipriausią, vyno kortą visoje Lietuvoje. Čia galima rasti vynų iš viso pasaulio ir pačių įvairiausių rūšių ir išlaikymų. Net ir išrankiausi klientai šiame restorane randa, ko ieško. Kaina už butelį čia prasideda nuo 25 EUR iki kyla iki 700 EUR.

Šio sezono vienas iš akcentų – vyno ir deserto deriniai. Pasak Armino, daugeliui svečių tai būna unikali ir neįprasta patirtis. Jo teigimu, derinant vyną prie deserto galima geriausiai suprasti, kokia galima šio gėrimo įtaka maisto skoniams.

ĮDOMU.

Nors tai yra „fine dining“ vieta, kur aptarnavimas ir lėkščių turinys nepriekaištingas, staltiesių „daine“ ilgą laiką nebuvo. Tačiau šeimininkai pastebėjo, kad kai kuriems svečiams to trūksta. Taip baltojoje salėje, kuri dažniau yra skirta ypatingesnėms progoms, šią vasarą atsirado staltiesės. Vis dėlto Egidijus ir Arminas vis dar nėra baltų staltiesių šalininkai, tad šiai vietai jie parinko kardinaliai kitą tekstilės spalvą.