Nr. 24 Da Antonio

Nepriklausomos Lietuvos kontekste „Da Antonio“ yra unikali vieta su istorija. Italas Antonio su žmona Asta restoraną atidarė 1996 m., tačiau iš pradžių ši vieta veikė kaip picerija. Jos viduryje stovėjo pirmoji Lietuvoje krosnis picoms kepti, o jas kepė italai.

Vėliau restoranas augo ir iš picerijos tapo picerija-tratorija – t.y. plėtėsi patiekalų pasirinkimas. Vėliau „Da Antonio“ tapo picerija-restoranu – valgiaraštyje atsirado restoraninio lygio valgių. Galiausiai picų bumas Lietuvoje ėjo į pabaigą ir krosnį šeimininkai nusprendė griauti. Nuo tada ši vieta pradėjo veikti tik kaip restoranas su kūrybišku ir nepigiu meniu.

Faktai

ŠefasDmitrij Babenko
Restorano vadovasAntonio ir Asta Meschino
Virtuvės tipasmoderni itališka virtuvė
Darbo laikasI-V 11:00-23:00, VI-VII 12:00-23:00
AdresasVilniaus g. 23, Vilnius
Internetewww.antonio.lt
Veikia nuo1996 m.
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Išskirtinis patiekalas
Burratos sūrio kremas paruoštas su šviežiais pomidoriukais, pesto perlais, pesto pudra, rukolos daigais

VAKARIENĖ.

„Da Antonio“ veikia jau daugybę metų. Restoranas pergyveno ir pakilimą kartu su ažiotažu dėl picų, ir Gedimino prospekto rekonstrukciją, kai į restoraną užsukdavo tik ištikimiausi klientai. Ilgametis šio restorano šefas Dmitrij Babenko išbandė įvairų meniu, tačiau niekada nenutolo nuo itališkos virtuvės.

Dabar restorano valgiaraštis yra keičiamas 2-3 kartus per metus ir yra gana platus. Kaip įprasta itališkuose meniu čia yra daug užkandžių, pirmieji ir antrieji patiekalai, atskira dalis karštųjų patiekalų su mėsa ir platus karštųjų patiekalų su žuvimi pasirinkimas, taip pat atskiras griliaus patiekalų pasirinkimas. O desertų meniu susideda netgi iš 8 pozicijų. Ten karaliauja tiramisu pagal ypatingąjį „Da Antonio“ receptą.

Naujų patiekalų idėjos atsiranda dar gerokai iki naujo sezono pradžios. Jų šefas semiasi kelionių metu. Be to, draugai jam nuolat veža įvairiausias kulinarines knygas ir žurnalus iš viso pasaulio, tačiau daugiausia, žinoma, iš Italijos. Dmitrij jau kelis mėnesius į priekį žino, ką gamins pavasarį/vasarą ar rudenį/žiemą.

Pavyzdžiui, šiltojo sezono valgiaraštyje atsirado specialus burratų pasiūlymas, t.y. 6 patiekalai su ypatingu burratos sūriu iš Italijos Kalio regiono. Kodėl ypatingu? Jis nėra tižus ir išlaiko savo formą. Net Italijoje tokios kokybės burratos reikia paieškoti. Kartą, kai jos tiekimas į Lietuvą buvo nutrūkęs, „Da Antonio“ šefas nusprendė geriau išvis iš meniu išimti burratos pasiūlymus, nes kita burrata neatitinka tos kokybės. Tačiau dabar patiekalai su ypatinguoju burratos sūriu ir vėl įsitaisė pirmajame meniu puslapyje.

Šiltojo sezono meniu hitai yra būtent iš burratos: burratos sūrio kremas paruoštas su šviežiais pomidoriukais, pesto perlais, pesto pudra, rukolos daigais arba kitas variantas – burratos sūris balzamiko acte su meduje marinuotomis šviežiomis uogomis. Taip pat lankytojai jau spėjo pamėgti naująjį sezono patiekalą – šaltą pomidorų sriubą su burratos sūriu ir botarga ikrais. Beje, šį sezoną virtuvė nusprendė išbandyti patiekalus ir su šviežiu unguriu.

Tiesa, nors virtuvės meniu išties yra gana itališkas ir kai kuriuos produktus tenka vežtis iš svetur, Dmitrij stengiasi palaikyti ir lietuvišką ūkį. Pavyzdžiui, „Da Antonio“ komanda viena pirmųjų pradėjo dirbti su lietuviškomis mėsomis. D. Babenko iki šiol pats dalyvauja mėsų paruošimo brandinimui procese, kuris neretai trunka apie 6 mėnesius. Daržoves, pavyzdžiui, šparagus jis perka Šiauliuose, šparagų ūkyje, o įvairiausius daigus – Kaune.

SPECIALIZUOJASI.

Naminiai ravioliai – šio restorano vizitinė kortelė. Būtent čia buvo pradėti gaminti pirmieji naminiai ravioliai Vilniuje. Tačiau iki šiol restorano virtuvė juos stengiasi patiekti ypatingai, eksperimentuoja su forma, įdarais bei kitais priedais.

INTERJERAS.

Kiekviena restorano niša yra puošta italų dailininkų reprodukcijomis, vazomis, antikvariniais laikrodžiais. Restorano prieigos išsiskiria simbolinėmis Antikos laikus primenančiomis kolonomis ir frontonu. Dėl savo elegantiškos, tačiau ne itin griežtos aplinkos „Da Antonio“ puikiai tinka dalykiniams susitikimams su verslo partneriais ir kolegomis, taip pat vakarienėms su draugais ir artimaisiais. Daugiausiai, kaip virtuvės šefas D. Babenko teigia, čia užsuka svečiai, kurie nenori reklamos, bet vertina privatumą ir aukštą aptarnavimo lygį.

VYNO KORTA.

Be abejonės, dominuoja itališki vynai ir prancūziškas šampanas. Paskanauti itališkų vynų čia galima iš visų šalies regionų: Kampanijos, Marches ir Umbrijos regionų, Abruzzo, Sardinijos, Sicilijos ir t.t.

ĮDOMU.

Jau įprasta, kad restoranas turi savo vyno kortą, tačiau rečiausio ir natūraliausio vandens korta stebina. Būtent tokią turi jau daugiau nei 20 m. Vilniaus širdyje veikiantis restoranas „Da Antonio“. Be abejonės, šioje kortoje dominuoja itališko vandens pasirinkimas, tačiau yra ir viena lietuviško vandens rūšis.