Nr. 12 Sofa de Pancho

Meksikietiška virtuvė jau pati iš savęs sukuria tam tikrus lūkesčius, kuriuos „Sofa de Pancho“ketvirtus metus iš eilės sugeba pateisinti, ir su metais – tik geriau. Beje, iki šiol dar nei vieam restoranui besispecializuojančiam meksikietiškoje virtuvėje taip ir nepavyko jų aplenkti.

Restorano šeimininkė Diana puikiai pažįsta Meksiką ir jos skonius. Ji ten gyveno daugiau nei 3 metus ir iki šiol vis pakeliauja po tą kraštą, bendrauja su vietiniais, atsiveža dar daugiau įkvėpimo, idėjų ir šilumos.

Diana gali ilgai kalbėti apie to krašto kultūrą, o ypatingai apie virtuvę. Taip nuolatiniai klientai ir priprato – čia žmonės dažniausiai neskaito meniu, jį išsamiai gali paaiškinti bet kuris „Sofa de Pancho“ komandos narys.

Beje, visa komanda šiame restorane yra tarsi šeima. „Sofa de Pancho“ yra puikus pavyzdys, kaip turi veikti šeimos restoranas: jauku, unikalu, be proto gardu ir šeimos sąvoka čia yra plati. Šeima šiame restorane – visi, kurie yra „Sofa de Pancho“ dalis.

Faktai

ŠefasMartynas Maciulevičius ir Mantas Dobradziejus
Restorano vadovasDiana Puškoriūtė-Bartkuvienė
Virtuvės tipasįkvėpta Meksikos
Darbo laikasII-VI 16:00-22:00
AdresasVisų Šventųjų g. 5, Vilnius
Veikia nuo2012 m.
Vienu metu čia telpa40 žmonių
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Išskirtinis patiekalas
tacos (su pačiais įvairiausiais įdarais)

VAKARIENĖ.

Kaip ir priklauso Meksikos įkvėptam valgiaraščiui restorane dominuoja mėsos, žuvies ir jūros gėrybių patiekalai, skirtingi padažai iš šviežių daržovių, čili pipirai, kalendra ir, žinoma, kukurūzų tortilijos. Apskritai kalbant apie Meksikos virtuvę – daug skirtingų sudėtinių patiekalo dalių suteikia galimybę paragauti skonių įvairovės.

Restorano valgiaraštis atsinaujina du kartus per metus, tačiau kasdien virtuvė pasiūlo dienos specialųjį patiekalą, kurio nėra meniu. Taip pat yra patiekalų, kurie visada – šio restorano valgiaraštyje. Be jų Meksika nebūtų Meksika, o Meksikos įkvėptas restoranas negalėtų taip vadintis.

Taigi tarp tokių „nepajudinamų“ patiekalų „Sofa de Pancho“ meniu yra čili troškinys, nachos (jų kaip užkandį užsisako beveik kiekvienas restorano svečias) ir tacos.

MITAS.

Mitas, kad meksikietiška virtuvė pasižymi aštrumu. Tai nėra pats ryškiausias šios virtuvės bruožas. Be to, patiekalai yra aštrūs tiek, kiek pats žmogus nori. Pavyzdžiui, tacos šiame restorane, kaip ir Meksikoje, dažniausiai patiekiami su daug skirtingų padažiukų ir užtepėlių, kurias dediesi ant pagrindinio patiekalo pagal norimą aštrumą ir skonį.

INGREDIENTAI.

Kadangi restoranas yra įsikūręs netoli „Halės“ turgaus, virtuvės diena prasideda ne restorane, bet turguje ieškant šviežiausių produktų. Žinoma, kuriant tolimųjų kraštų virtuvę daug produktų tenka vežtis ir iš svetur. Beje, tuo pačiu šeimininkai atveža daugiau tekilos, tortilijų, alaus sirupų, sulčių ir kitų originalių meksikietiškų produktų tiems, kurie norėtų juos įsigyti ir ragauti namuose.

GĖRIMŲ KORTA.

Nors daugumoje restoranų gėrimų kortoje dominuoja vynas, „Sofa de Pancho“ gėrimų karalienė yra, žinoma, tekila. Beje, daug dėmesio čia skiriama ir alui. Šeimininkai importuoja apie 10 skirtingų meksikietiško alaus rūšių. Taip pat gamina savo alų. Pavyzdžiui, kukūruzinį lagerį pavadinimu „Pancho“.

Žinoma, tekila šioje vietoje yra paklausiausia. Be to, dažnai svečiams ji netgi yra siūloma vietoje deserto. Anksčiau restoranas turėjo apie 100 rūšių tekilos ir iki 10 skirtingų rūšių meskalio. Dabar – kiek mažiau, bet pasirinkimas vis tiek įspūdingas.

Beje, šiame restorane tekila yra geriama be druskos (pasirodo, tai yra visiškai neautentiška), tačiau gėrimą galima užkąsti citrusiniu vaisiumi.

Be tekilos, meskalio ir alaus, čia galima mėgautis puikiais kokteiliais ir sangrija. Vasarą tai ypatingai populiaru.

INTERJERAS.

Interjerą, kaip ir priklauso, šeimos restoranui, šeimininkai kūrė pasitelkę savo fantaziją, kelionių atradimus ir draugų talentą. Pavyzdžiui, barą šeimininkai pasigamino iš antikvarinės knygų lentynos, o pečiuką pirko iš vieno žinomo Vilniaus menininko.

Įėjus į restoraną, sunku nepastebėti ryškaus piešinio ant sienos. Jį, pasirodo, kūrė net 10 žmonių. Ilgiau įsižiūrėjus jame pastebi daug įdomių detalių: nukrypimų į siurealizmą, Meksikos simboliką ir pan.

ISTORIJA.

Anksčiau „Sofa de Pancho“ vietoje buvo batų parduotuvė, dar anksčiau – knygynas, prieš knygyną – kažkieno butas, o XVII a. – karmelitų vienuolynas.

ĮDOMU.

Nors „Sofa de Pancho“ yra restoranas, tačiau daug dalykų čia – ne kaip restorane. Pavyzdžiui, svečiai yra mokomi valgyti rankomis. Kartais padavėjai išvis netgi neneša įrankių. Būtent be jų šis maistas yra valgomas tolimojoje Meksikoje.