Nr. 18 MEAT

Netoli senųjų Vilniaus sporto rūmų, kur netrukus didžioji dalis infrastrukūros turėtų keistis, su įžvalga į ateitį, duris atvėrė mėsos restoranas pavadinimu „Meat SteakHouse“.

Tiesa, jau dabar ne tik tos miesto dalies, bet ir viso Vilniaus kontekste, šis restoranas yra išskirtinis. „Meat SteakHouse“ įkūrėjas Liutauras Čeprackas mėsos brandinimui skiria daugiausiai dėmesio Lietuvoje ir palaiko išskirtinai tik vietinius mėsos ūkius.

Faktai

ŠefasIndrė Medeliauskaitė
Restorano vadovasLiutauras Čeprackas
Virtuvės tipassteakhouse (mėsos restoranas)
Darbo laikasI 11:30-15:00, 16:30-21:00, II-III 11:30-15:00, 16:30-22:00, IV 11:30-15:00, 16:30-23:00, V 11:30-15:00, 16:30-00:00, VI 12:00-00:00, VII 12:00-19:00
AdresasJuozapavičiaus g. 13, Vilnius
Internetewww.meat.lt
Veikia nuo2015 m.
Vienu metu čia telpa70 žmonių (viduje)
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra
Šunimsviduje – nedraugiški, terasoje – galima

Išskirtinis patiekalas
sauso brandinimo jautiena

VERSLO PIETŪS.

Jei vakare ši vieta tampa iškilmingesne, tai dieną čia galima užsukti nė kiek neįpareigojančių verslo pietų. Jų meniu keičiasi kasdien ir dažnai prisitaiko prie metų laiko, tačiau čia visada rasi dienos sriubą, salotų ir tris karštus patiekalus. Patiekalų kaina perpiet svyruoja nuo 2 iki 20 eurų.

VAKARIENĖ.

Jau akivaizdu, kad šioje virtuvėje dominuoja mėsa ir daugiausia iš lietuviško ūkio atkeliavusi jautiena. Apskritai Naujojo pasaulio mėsa šiam restoranui netinka, nes ji nėra sauso brandinimo, keliauja vakuuminiuose maišuose ir dažniausiai yra supjaustyta dalimis.

Taigi „Meat Steak House“ restorane yra didžiausia brandinimo kamera Baltijos šalyse, kuri leidžia vykti mėsos skonių evoliucijai. Lietuviška jautiena joje yra brandinama mažiausiai 28 dienas, o tam tikros jos rūšys – net iki 70 dienų.

Kepsnių restoranui mėsos skonis yra bene pats svarbiausias dalykas. Taigi brandinimo technologija jau gaminant mėsą leidžia naudoti tik pagrindinius prieskonius – druską ir pipirus – neužgožiant mėsos skonio ir papildant ją tik gardžiais garnyrais.

Visi patiekalų priedai – padažai, sviestas ir pan. – yra gaminami vietoje. Daržoves ir duoną restoranas ima iš vietinių augintojų ir kepėjų.

Taip pat virtuvė gamina net tris žuvies patiekalus. O desertų skyriuje pirmu smuiku groja kokosinė panna cotta su pasiflorų padažu, jogurtiniu biskvitu ir morengo traškuma.

VEGETARAI.

Nors „Meat SteakHouse“ yra mėsaėdžių traukos taškas, tačiau vegetarai čia taip pat randa, kaip nudžiuginti save. Restorano meniu siūlo gana didelį įmantrių užkandžių pasirinkimą, taip pat daug skirtingų garnyrų prie mėsos: nuo portobelo grybų su česnakiniu sviestu iki keptų smidrų ir pan.

ĮŽYMYBĖ.

Apie „Meat SteakHouse“ burgerius jau sklinda kalbos. Iš brandintos mėsos pagamintas burgerio paplotėlis, pagardintas tik druska ir pipirais, yra visiškai natūralus, be priedų, o riebalų ir mėsos santykis jame – bene idealus.

VYNO KORTA.

Nors someljė šis restoranas neturi, tačiau vyno korta ilga ir išsami. Taip pat čia galima rasti virš 10 šampano rūšių. Vynų kainos svyruoja nuo 25 EUR už butelį ir auga iki 350 EUR.

ĮDOMU.

Virtuvės šefas ir restorano įkūrėjas Liutauras pats sukūrė restorano koncepciją, parinko baldus. Tiesa, interjero idėjas jam padėjo įgyvendinti mama, interjero dizainerė Irma Žukienė.