Nr. 3 Dine

Tai dviejų Lietuvos žvaigždžių, virtuvės šefo Egidijaus Lapinsko ir vieno geriausių vynų ekspertų Lietuvoje Armino Darasevičiaus, projektas. Tiesa, nebe pirmas – kartu jie vadovauja ir restoranui „Time“ (šiame „30 geriausių restoranų Lietuvoje“ reitinge jis taip pat yra įvertintas)

Nors Egidijus vis dar vadovauja abiejų restoranų virtuvėms, kiekviena jų turi ir savo vietinį šefą, o E. Lapinską jie vadina šefpatronu, kuris prižiūri abi komandas.

Faktai

ŠefasŽilvinas Laurinėnas
Restorano vadovasArminas Darasevičius ir Egidijus Lapinskas
Virtuvės tipas„fine dining“
Darbo laikasI-III 11:30-22:00, IV-VI 11:30-23:00
AdresasGedimino pr. 35, Vilnius
Veikia nuo2014 m.
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra

Išskirtinis patiekalas
Aštunkojis su bulvytėmis ir savo gamybos antienos dešrelėmis

INTERJERAS.

Vilniečių ir miesto svečių simpatijas itin greitai užsitarnavęs „Dine“ yra išsidėstęs per dvi sales: viena šviesi ir veidrodinė, kita – elegantiškos rudos spalvos, pritemdyta. Taigi, kur prisėsti ir pasinerti į maisto patirtis, galima rinktis pagal skonį ir nuotaiką.

VAKARIENĖ.

A la carte meniu čia yra fiksuotas. Jame puikuojasi ne vienas jau iki smulkmenų išdirbtas patiekalas, kurį pakeistų, jei sukurtų kažką geresnio. Žinoma, kaip ir daugumoje restoranų valgiaraštis yra papildomas naujais patiekalais, kurie reprezentuoja einamąjį sezoną už lango. Vasarą – gaiviau. Žiemą – sočiau.

„Dine“ meniu neatstovauja vienos virtuvės ar vienos kulinarinės mokyklos. Jame galima rasti prancūzų, japonų, italų virtuvių elementų. Tačiau viskas yra perdirbama E. Lapinsko fantazijoje, atidirbama iki detalių ir patiekiama lankytojų sprendimui.

Kaip pats Egidijus sako, meniu jie stengiasi padaryti tokį, kad kaskart atėjus į „Dine“ norėtųsi visko paragauti. Be to, šis šefo ir restorano vadovo noras skatina jį nuolat tobulėti ir būti žingsniu priekyje. Pavyzdžiui, šių metų tendencija – vietoje rūkyti gaminiai. Egidijus su savo komanda tai pradėjo daryti jau prieš 4 metus.

DEGUSTACINĖ VAKARIENĖ.

„Dine“ dažnai organizuoja degustacines vakarienes. Tokių vakarienių išskirtinimumas yra tas, kad ragaujamas ne tik įdomus šefų sukurtas meniu, bet ir vynai priderinti prie patiekalų. Turint omeny, kad „Dine“ turi viena geriausių vynų pasirinkimų Lietuvoje – tai nė kiek nestebina.

INGREDIENTAI.

Pirmiausia, tai gera nuotaika. Šefpatronas visada stengiasi pašnekinti savo klientus, neretai pats prieina papildyti patiekalą padažais, pabarstukais ar kokiu sąmoju. Žinoma, kaip ir priklauso tokio lygio restoranui, beveik viską virtuvė gamina vietoje. Netgi patys rūko mėsą.

VERSLO PIETŪS.

„Dine“ siūlo verslo pietus, į kuriuos darbo dienomis susirenka rimtesnė publika iš įvairių įmonių, ministerijų, advokatų kontorų ir ambasadų. Kartais, ypač vasarą, čia užsuka turistai. Tai nė kiek nenuostabu, nes restoranas yra įsikūręs miesto centre. Vis dėlto nors čia yra siūlomi dienos pietūs, kurie patiekiami kiek greičiau nei įprasta vakarienė, tačiau ir šie reikalauja atsipalaidavimo, kviečia neskubėti ir pasimėgauti skoniais. Dienos pietų komplekso kaina – 12-15 EUR.

VYNO KORTA.

Be abejonės, vyno korta ten, kur dirba daugkartinis Lietuvos someljė čempionas, yra atitinkama. Iš esmės, galima teigti, kad „Dine“ turi vieną stipriausių, jei ne stipriausią, vyno kortą visoje Lietuvoje. Čia galima rasti vynų iš viso pasaulio ir pačių įvairiausių rūšių ir išlaikymų. Net ir išrankiausi klientai šiame restorane randa, ko ieško. Kaina už butelį čia prasideda nuo 25 EUR iki kyla iki 700 EUR.

ĮDOMU.

Nors tai yra „fine dining“ vieta, staltiesių „daine“ nepamatysi. Jas atstoja nepriekaištingas aptarnavimas ir lėkščių turinys.