Nr. 13 Böff

Pasaulį išmaišęs šefas Mher Gevorkjan, nuo 1994 m. dirbęs didelių viešbučių restoranuose ir kruiziniuose laivuose, prieš ketverius metus pribrendo „savo vietai“. Taip, jeigu trumpai, gimė restoranas „Böff“, kurį netrukus įvertino kokybės mėgėjai

Tiesa, Mher įsibėgėjęs su „Böff“ atidarė ir daugiau su maistu susijusių vietų. Pavyzdžiui, mėsos parduotuvę „Bučeris“, restoraną „The Town“ (kartu su verslo partneriu), o rudenį prekybos centre „Ozas“ duris atvers Cezario salotų baras.

Vis dėlto geriausio restorano įvertinimą jam pelnė būtent „Böff“ restoranas, kurio stiprybė – didkepsniai. Beje, pagal šį reitingą, tai yra geriausias didkepsnių restoranas Lietuvoje.

Faktai

ŠefasMher Gevorkjan
Restorano vadovasMher Gevorkjan
Virtuvės tipaskepsnių ir jūros gėrybių restoranas
Darbo laikasI-V nuo 11:30 iki 22:00, VI – nuo 12:30 iki 22:00, VII - nedirbame
AdresasOlimpiečių 1, Vilnius
Internetewww.boff.lt
Veikia nuo2014 m.
Vidutinė karšto patiekalo kainanuo 22 iki 150 Eur , užkandžių – nuo 6 iki 15 eurų.
Vienu metu čia telpa43 sėdimos vietos
Terasayra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra
Šunimsnedraugiški

Išskirtinis patiekalas
sausai brandintas antrekotas su kaulu

VAKARIENĖ.

„Böff“ valgiaraštis keičiasi du kartus per metus, tačiau yra patiekalų, kurie niekada neišeina iš meniu – tiesiog per daug žmonių sugrįžta dėl konkrečių patiekalų. Be to, kaip restorano šeimininkas ir virtuvės šefas sako, „geras didkepsnis ir yra geras didkepsnis, nieko čia nepakeisi“.

„Böff“ didkepsnių puikumas slypi paprastuose dalykuose. Tai tarpusavyje derantys kokybiški ingredientai, teisingas prieskonių santykis, teisinga technika ir, žinoma, šefo meistriškumas.

Be mėsos patiekalų, čia visada yra ganėtinai platus jūros gėrybių, žuvų pasirinkimas, taip pat šefo kurtų desertų, siūlomi savaitės specialieji patiekalai, tačiau, žinoma, mėsos patiekalai yra šios vietos stiprybė.

Beje, šiame restorane įdomu yra tai, kad užsisakius didkepsnį svečias gali pats išsirinkti mėsos gabalėlį, kurį virtuvė netrukus jam pagamina.

INGREDIENTAI.

Didelė dalis ingredientų keliauja iš Olandijos ir Vokietijos. Pastaroji restoraną aprūpina atvėsintais (jokiu būdu ne šaldytais) jūros produktais, o iš Olandijos Mher perka aukščiausios rūšies mėsą. Beje, ją jis perka tonomis, nes turi ir savo kokybiškos mėsos parduotuvę pavadinimu „Bučeris“.

Be to, neseniai vyras kartu su verslo partneriais užveisė bulių ūkį Lietuvoje. Netoli Ignalinos esančiame ūkyje šiuo metu auga 12 armėnui priklausančių bulių. 4 jų minta tik grūdais, 4 – tik žole, likę 4 – grūdų ir žolės mišiniu.

ŠEFAS.

Restorano šeimininkas – Mher Gevorkjan – yra armėnas gimęs Jerevane. Kai jam sukako 13 m. Mher šeima persikraustė gyventi į Estiją. Ten būsimas šefas pabaigė mokyklą ir norėjo tapti sportininku. Tačiau neįstojo į sporto akademiją ir kad neprašvaistytų vienerių metų laikinai įstojo į pakankamai gerai vertinamą Estijos kulinarijos mokyklą. Ten jis atrado save iš naujo, pamilo maisto gaminimo procesą, pabaigė mokyklą ir nuo 1994 m. iš virtuvės jis nesitraukia.

Mher Gevorkjan profesinės karjeros kelias išties ilgas ir kupinas patirties. Nuo 1999 m. Mher dirbo šefu kruiziniuose laivuose Karibuose. Beje, pokalbis dėl darbo laivuose vyko „Lietuvos“ viešbutyje Vilniuje, 17 aukšte. Ten jis ir sutiko savo būsimą žmoną, kuri, po 6 metų nuo tada, grąžino vyrą į Vilnių, ir ilgesniam laikui.

Taigi 2005 m. Mher Gevorkjan vedė lietuvaitę ir įsidarbino virtuvės šefu didžiausiame Lietuvos viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“. Sukaupęs dar daugiau patirties, jis nusprendė imtis naujų iššūkių ir 2007 m. kartu su šeima išvyko į Daniją, kur dirbo vyr. šefu gerai vertinamame „Marriott“ viešbučio restorane. Vėliau jis dirbo šio viešbučių tinklo restoranuose ir kitose šalyse. Savo šefo viešbučiuose karjerą jis pabaigė viename „fine dining“ restorane Taline.

Ieškodamas naujų iššūkių patyręs kulinaras pradėjo mąstyti apie nuosavą verslą ir, žinoma, ne apie ką kita, bet savo restoraną. Taip gimė mėsos namų idėja – vyras Lietuvos sostinėje pasišovė pristatyti teisingą jautienos valgymo kultūrą.

Po dviejų pasiruošimo metų, 2012-ųjų rudenį, Mher Gevorkjan pakvietė į „Böff“, kurį jis atidarė šalia Mindaugo tilto esančiame Karaliaus Mindaugo apartamentų komplekse, su vaizdu į Gedimino pilį.

Pusantrų metų Mher dirbo savo restorane be poilsio dienų, nuo ryto iki vakaro – kiekvienas didkepsnis ant svečių stalų išeidavo iš jo rankų. Dabar jis jau turi suformuotą darnią komandą ir kartais pagaliau leidžia sau pailsėti.

PRIVATI VAKARIENĖ.

Tai nėra įprasta degustacinė vakarienė, kurios metu galima paragauti daug įvairių „žanrų“ neįprastų patiekalų. „Böff“ pagal užsakymą organizuoja išskirtinai mėsos degustavimo vakarienes. Jos yra skirtos mėsos mėgėjams. Tokios vakarienės metu yra ragaujama įvairi skirtingomis technikomis pagaminta mėsa (tartarai, mėsa kepta ant griliaus, orkaitėje, keptuvėje ir pan.).

BUČERIS.

Neseniai gimė dar vienas Mher projektas, tampriai susijęs su restoranu „Böff“. Tai – aukščiausios kokybės mėsos parduotuvė pavadinimu „Bučeris“. Ten, pavyzdžiui, rasi aukščiausios kokybės juodojo angus jautienos, kuri atkeliauja iš „Creekstone“ ūkių. Jų galvijai auginami gyvūnams draugiškoje aplinkoje ir šeriami grūdų pagrindu, laikantis 100 % augalinės dietos. Taip pat „Bučeryje“ yra mėsos iš Mher galvijų ūkio Ignalinoje bei jų pačių sausai brandintos mėsos.