STUDIO 52

Šiame restorane yra dvi lygiavertės ašys, aplink kurias sukasi „Studio 52“ išskirtinumas. Tai – maistas, kurį gamina vos prieš metus į Lietuvą grįžęs šefas Tomas Petrikas ir aptarnavimas, kurio aukštą lygį išlaiko, taip pat neseniai į Tėvynę sugrįžęs someljė Arūnas Stramkauskas.

IDĖJA

Taigi virtuvėje vadovauja šefas T. Petrikas, o salėje – patyręs someljė A. Stramkauskas. Jų dueto patirtis ir profesionalumas leidžia manyti, kad „Studio 52“ įnešė visiškai netikėto ir šviežio oro gūsį į Lietuvos uostamiesčio gyvenimą. Jiedu stengiasi dėl kiekvieno svečio: „Niekada sau neatleisčiau, jei paleisčiau nepatenkintą klientą“, – sako didelę patirtį aptarnavimo srityje turintis Arūnas.

MENIU

„Studio 52“ valgiaraštis yra gana trumpas. Tačiau, kaip teigia šefas, tai užtikrina kokybę. Be to, kiekvienai lėkštei jauna ir ambicinga virtuvės komanda skiria daug dėmesio, nes ne tik turinys, bet ir patiekimas jiems yra itin svarbūs.

„Vilniuje kur kas daugiau dėmesio yra skiriama formai. Norėjosi ir Klaipėdoje kurti ryškius patiekalus. Juk šiais laikais žmonės valgo ir akimis“, – pasakoja Tomas. Tam jis kartu su komanda nepatingi nukeliauti į mišką ir pririnkti dekoracijoms būtinų komponentų: pušų pumpurų, kiškio kopūstų, vijolų, baravykų ir pan.

Ieškodamas ingredientų, šefas neapsiriboja Lietuva: „Turime labai patikimų tiekėjų, kurie mums tiesiai į restoraną atveža, pavyzdžiui, Kamčiatkos krabą arba 30 kg sveriantį otą“.

Taip pat vietoje yra brandinama mėsą, restorano rūsyje veikia rūkykla ir po specialiomis lempomis auga nedidelis darželis. O patiekalų deriniai priklauso nuo sezono už lango.

Tiesa, Tomas Petrikas mėgsta ir marinuoti, ir konservuoti, ir džiovinti, todėl kartais sezonai lėkštėje persimaišo. Ypatingai žiemą savo kuriamuose patiekaluose jis naudojo daug fermentuotų produktų.

„Turime ir baravykų druskos, džiovintų paprikos krekerių, džiovintų raudonųjų kale kopūstų, gaminame obuolių ir kalendros putas ir pan. Kartais nevengiu ir molekulinės virtuvės – pagaminu sferų ar panašių detalių – visa tai sukuria patiekalo visumą“, – pasakoja šefas Tomas Petrikas.

Nors naujas meniu – jau birželį, dabar į „Studio 52“ svečiai daugiausiai sugrįžta dėl Kamčiatkos karališko krabo: „Mes patiekiame sąžiningą porciją, nes turime galimybę gauti labai geros krabo mėsos už protingą kainą“, – teigia šefas.

Taip pat tarp einamiausių patiekalų yra jautienos tartaras su tuilė ir kiaušinio tryniu ir pilna antienos krūtinėlės filė su mėlynųjų bulvių putėsiais ir kalafijorais.

DUETAS

Tomas su Arūnu susipažino Norvegijoje, kai abu dirbo „The Well“ restorane netoliese Oslo. Tomas pirmasis dėl meilės grįžo į Lietuvą ir dėl merginos savo namais pasirinko Klaipėdą.

Netrukus kartu su investuotojais uostamiestyje jis sumanė atidaryti restoraną ir netruko paskambinti Arūnui: „Čia reikia tokio žmogaus kaip tu“, – trumpai tarė jis ir Arūnas apvertė savo gyvenimą aukštyn kojomis bei po ilgos pertraukos su šeima irgi grįžo į tėviškę.

APTARNAVIMAS

Atskiro paragrafo pristatant šį restoraną vertas aptarnavimas. Tikrai net ir geriausiuose Lietuvos restoranuose ne visur gausi tiek dėmesio ir šypsenų kiek čia. Arūnas yra tikras svetingumo profesionalas, kuris nuosekliai eina šiuo karjeros keliu.

„Jei kuriam nors iš aptarnajaunčio personalo prasta nuotaika, siunčiu jį namo ir stoju dirbti pats. Man svarbu, kad kiekvienas svečias gautų kuo geresnį servisą. Juk galbūt kai kurie taupo kelias savaites, kad galėtų pasimėgauti ypatinga proga restorane. Aptarnavimas jokiu būdu to patyrimo negali pagadinti“, – entuziastingai pasakoja Arūnas.

Kita Klaipėdos restoranams mažai būdinga savybė – darbo valandų pabaiga. „Studio 52“ dirba iki tol, kol išeina paskutinis klientas. Ir nors virtuvė užsidaro 23 val., niekas iš čia Jūsų nevarys: „Jeigu žmogus atėjo pas mus į svečius, niekada jo neišvaryčiau, nes baigėsi mano darbo valandos“, – tęsia Arūnas.

Iki „Studio 52“ Klaipėdoje Arūnas Stramkauskas 8 metus dirbo užsienyje. Pradėjęs nuo beach boy (paplūdimio berniuko – liet. k.) Kipre, karjeros laiptais pradėjo kilti Norvegijoje. Būtent ten ir suprato, kas yra aukšto lygio aptarnavimas.

Tuomet iškėlė sau tikslą tapti someljė ir 8 mėnesius kas savaitę – pirmadienį-antradienį – skraidydavo į Londoną mokytis, gyvendavo pigiausiuose viešbučiuose, daug išliejo prakaito, jėgų ir laiko, bet pasibaigė someljė mokyklą. Netrukus po to baigė ir sake someljė mokyklą Osle. Planuose – alaus someljė sertifikatas.

ŠEFAS

Dvi savaites pasimokęs kulinarijos Lietuvoje Tomas Petrikas prieš 11 metų išvyko mokslų tęsti Liverpulyje: „Ten yra gana gera mokykla, gavau stiprų pagrindą, tačiau didžiausia patirtis atėjo per 11 metų darbo skirtinguose Didžiosios Britanijos ir Skandinavijos restoranuose“, – pasakoja Tomas.

Jam teko dirbti restoranuose, esančiuose Glazge, Vesle, Mančesteryje, Liverpulyje, Niukasle, Osle. Vieni ryškiausi šefo karjeros metų buvo praleisti „House of Tides“ Niukasle.

ERDVĖ

„Studio 52“ erdvė yra moderni, bet neįpareigojanti. Čia nėra baltų staltiesių, bet yra židinys, kuris kuria jaukią aplinką. Prie to prisideda ir citrinmedžiai, kurie yra Arūno žinioje ir jo atsakomybėje.

Salės ašis – atvira virtuvė, kur galima stebėti, kaip gimsta pagrindiniai restorano patiekalai. Užkandžiai ir konditerija yra gaminami žemutiniame aukšte, į kurį yra patenkama liftu – jis, beje, puikiai yra matomas salės gale.

Studijos nuotaiką kuria teatriniai prožektoriai, besikeičiantys menininkų darbai ir labai daug į erdvę patenkančios natūralios šviesos. Skaičius „52“ reiškia medium rare temparatūrą (pusiau žalias – liet. k.)

ĮDOMU

Prieš atidarymą, norėdama užtikrinti restorano kokybę, komanda visą mėnesį dirbo su nematomais klientais ir mokėsi iš savo klaidų.

Vaizdai