Nr. 19 Onorė

Labai džiugu, kad ne vienas ir netgi ne du restoranai Palangoje paneigia mitus, kad ten nėra aukšto lygio maitinimo įstaigų. Paraleliai kai kuriems poisliautojams atgrasiai Basanavičiaus gatvei, palei kanalą vingiuoja promenada. Čia eina pasivaikščioti visai kitokia publika nei žymiausia Palangos gatve. Būtent viename iš šios promenados vingių prieš dvejus metus „Amberton Green“ viešbutyje duris atvėrė restoranas „Onorė“. Jis dar kartą sėkmingai paneigė pasaulyje jau seniai paneigtą mitą, kad viešbutyje įsikūręs restoranas nebūtinai turi būti brangus, nuobodus ir uždaras.

Faktai

ŠefasBernardas Anužis
Restorano vadovasIngryda ir Ignas Grušniai
Virtuvės tipasšiuolaikinė europietiška
Darbo laikasVII-IV 12:00-22:00, V-VI 12:00-23:00 (vasarinis darbo laikas)
AdresasM. Valančiaus g. 1, Palanga
Veikia nuo2015 m.
Vienu metu čia telpa80 žmonių
Terasayra
Pusryčiaiyra
Dienos pietūsnėra
Šunimsdraugiški

Išskirtinis patiekalas

IDĖJA.

Sena Ingrydos svajonė suktis savo restorane išsipildė. Moteris daugybę metų dirbo viešbučių versle. Ji netgi buvo vienos stambios viešbučių valdymo įmonės bendrasavininke. Tačiau gimus dukrai moteris išdrįso imtis nuosavo verslo ir nusprendė įgyvendinti seniai puoselėtą svajonę, kuri išsirutuliojo į „Onorė“ Palangoje!

PRADŽIA.

Restorano šeimininkai, sutuoktiniai Ingryda ir Ignas, yra vilniečiai. Tačiau dėl svajonės jiedu paliko sostinę (Ingrydos vyras, beje, dėl to paliko logistikos verslą) ir persikraustė į Palangą, kur gavo gerą galimybę viešbučio patalpose atidaryti restoraną. Pirmuosius pamatus po kojomis jiems sudėjo Vilniuje kaimynystėje tuo metu gyvenęs žinomas virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas. Jis juos drąsino, davė daug svarbių patarimų, tiesiogiai prisidėjo prie meniu kūrimo, paleidimo ir konsultavo iki šios vasaros.

ŠEFAS.

Bernardas yra bene jauniausias projekto „30 geriaussių restoranų“ šefas šių metų reitinge, tačiau jau pakankamai patyręs ir itin imlus. Virtuvėje jis pradėjo dirbti būdamas 16 m., ragavo su kulinarija susijusių darbų Ispanijoje ir ten susižavėjo šefo profesija, o dirbdamas Vilniuje pilnai įniko į šią sferą. Netrukus iškeliavo stažuotis į Didžiąją Britaniją, kol galiausiai grįžo į gimtąją Palangą. Pernai Bernardas užėmė antrąją vietą Lietuvos jaunųjų virėjų čempionate ir tik per plauką atsiliko nuo laimėtojo. Sunku patikėti, kad šiuo metu Bernardui tik 25 m. Beje, dažnai jis pats lankytojams atneša patiekalą arba ateina į salę pabendrauti su klientais. Taip pat visuomet ten sukasi ir šeimininkai Ingryda bei Ignas.

VALGIARAŠTIS.

D. Praspaliauskas padėjo Bernardui sukurti restorano meniu, dabar jaunasis šefas juos kuria pats. Meniu čia keičiasi keturis kartus per metus išvien su metų laikais.

VAKARIENĖ.

Šio restorano valgiaraštis ypatingai džiugina žuvies mėgėjus, vegetarus ir netgi veganus. Šios vasaros meniu yra labai daug daržovių, uogų, kruopų, taip pat žuvies ir jūros gėrybių. Žinoma, mėsos mėgėjai čia irgi turi kelis solidžius pasirinkimus. Sausai nuo 1 iki 2 mėnesių brandinamos jautienos didkepsnis yra vienas jų.

Beje, čia nerasite daug prabangių ingredientų. Priešingai, iš paprastų produktų „Onorė“ kuriami nepaprasti patiekalai, kurių Palangoje turbūt niekur kitur ir nerasite. Šios vasaros meniu akcentai sudėlioti renkantis tokius ingredientus kaip grybai, uogos, riešutai. Tai viena iš nedaugelio Palangos maitinimo įstaigų, kur meniu pagrindas yra sveikas ir subalansuotas maistas.

Kartais darbo dienomis, o savaitgaliais visuomet atsiranda specialūs šefo pasiūlymai, kurių nerasite meniu, o apie juos jums papasakos draugiškas ir netgi, galima sakyti, „savas“ restorano personalas. Dažniausiai tai yra nuo mikrosezono gėrybių pasiūlos priklausantys patiekalai.

Virtuvė viską gamina vietoje – nuo čia pat kepamos duonos, iki padažų ir sultinių. Papildomų ingredientų naudoja labai nedaug: druska, pipirai, prieskoninės šviežios žolelės ir geras kokybiškas aliejus.

Beje, vaikams šis restoranas – irgi labai draugiškas (netgi yra žaidimų erdvė) ir turi atskirą meniu. Jį įvertino ir atrinko šeimininkų dukra. Vaikiškame meniu išbandyti ir patikimi variantai: kepta vištytė su daržovėmis ir bulvytėmis, fiocchi su rikota ir kriaušėmis ir t.t.

PUSRYČIAI.

Kadangi restoranas yra pirmame viešbučio aukšte čia visuomet yra pateikiami gausūs švediško stalo principu sustyguoti pusryčiai. Beje, pusryčiauti čia gali ne tik „Amberton Green“ gyventojai. Lankytojams iš gatvės šis malonumas įskaitant kavą/arbatą, sultys ir saldėsius kainuos 10 Eur.

VYNO KORTA.

Čia įnoringi vakarieniautojai ras visko: nuo klasikinių variantų iki Naujojo pasaulio patikrintų vyno rūšių. Beje, „Onorė“ vasaros metu siūlo bent tris rūšis pilstomo šampano. Taip pat restorane yra kiek didesnis nei įprasta viskių pasirinkimas (nuo Švedijos ir Taivanio iki įprastų škotiško viskio variantų).

Beje, gurmanus nuo rugsėjo iki balandžio mėnesių „Onorė“ kiekvieną savaitgalį lepina šviežiomis midijomis, kurios pagal paruošimo būdą kaskart yra priderinamos prie meniu esančių vynų.

INTERJERAS.

Anksčiau šioje vietoje buvo poilsio namai „Mėguva“. Tačiau ruošiant „Amberton Green“ viešbučio projektą, viskas buvo nugriauta ir perstatyta iš naujo. Šiuo metu pastatas skaičiuoja 3 metus.

PAVADINIMAS.

Dar kol Ingryda ir Ignas gyveno Vilniuje, mėgo lankytis Savičiaus gatvėje esančiame „Balzac“ restorane. Jiems buvo smalsu, kodėl šeimininkai restorano nepavadino rašytojo vardu, o pasirinko jo pavardę. Tuomet kurdami savo restoraną, jiedu prisiminė šį faktą ir įdėmiau pasidomėjo Onorė vardo reikšme. Pasirodo, jis reiškia „tas, kuris visada geras“. Ši idėja jiems labai tiko. Be to, restorano logotipe naudojamas apostrofas (vardas rašomas originalia prancūzų kalba), kuris atrodo kaip daigelis, o šviežumas, daug žalumos ir atsigręžimas į gamtą kuriant „Onorė“ patiekalus yra itin svarbūs šio restorano vardikliai.