LE BONJOUR

Gedimino prospektas kuriant restoranų verslą yra gana nenuspėjamas ir dažnai negailestingas. Vieni gyvuoja metai iš metų („Dine“, „Drama Burger“, „The Town“ ir pan.), tačiau kiti, rodos, nors ir įdomūs bei geri, staiga ima ir užsidaro („Salvete City“, „Alive“, „InContro Hot Pot“ ir pan.).

Beje, pastarojo patalpose, kur dar seniau buvo legendinis baras „Ministerija“, pernai vasarą duris atvėrė klasikinės prancūziškos virtuvės restoranaras „Le BonJour“. Būtent čia šią savaitę lankosi „30 geriausių restoranų“ radaras – kas žino, galbūt šis gastronominis naujokas vėliau pateks į geriausiųjų shortlist'ą?

IDĖJA

„Le BonJour“ savo lankytojui siekia suteikti prancūziškąjį joie de vivre – gastronomijos, dalijimosi bei akimirkų džiaugsmus, kuomet susėdus prie bendro stalo yra atsipalaiduojama ir tiesiog mėgaujamasi kokybišku maistu.

Dėl klasikinės prancūzų virtuvės koncepcijos ir puoselėjamos kokybės per labai trumpą laiką šią vietą pamėgo Vilniaus prancūzai (jie vienas po kito varstė duris, kol kalbėjomės su restorano vadove Laura Ivanova), taip pat kiek vyresnė vietinė auditorija ir verslo sektoriaus atstovai. O keliais žodžiais tai – klasikos mėgėjai.

Ir nors Lietuvoje prancūziškos tradicijos restoranų jau yra gana nemažai, „Le BonJour“ sugeba išsiskirti. Viena to priežasčių – šefas iš Prancūzijos Danilo Bianco.

Tiesa, Danilo restorane nebūna kasdien. Jis tik prižiūri šios vietos meniu ir yra oficialus „Le Bonjour“ virtuvės komandos mentorius, čia atvykstantis kas kelis mėnesius besikeičiant valgiaraščiui.

MENIU

Šefas Danilo Bianco kas keletą mėnesių kartu su komanda keičia „Le BonJour“ meniu. Tačiau jau dabar yra tam tikri patiekalai, kurie yra nuolatiniai. Tai – namų gamybos foie gras, patiekiamas su figų džemu ir uogomis. Taip pat per kelis etapus verdama prancūziška svogūnų sriuba. Na, ir Nicos salotos – su lengvu tvistu (vietoj ančiuvių – raudonieji ikrai).

Be to, „Le BonJour“ viztine kortele tapo jau keli karšti patiekalai: jautienos steikas su pastarnokų piurė ir raudonojo vyno padažu ir anties kulšelė, kuriai šiuo metu kuriamas naujas garnyras.

Tiesa, nepagalvokite, kad, šeimai su mažais vaikais toks restoranas pernelyg gurmaniškas. Čia yra ir vaikiškas meniu.

DESERTAI

Atskiro paragrafo verti „Le BonJour“ desertai. Ne paslaptis, kad prancūzų rytas prasideda saldžiai. Taip pat jokia vakarienė ten nesibaigia be bent jau miniatiūrinio deserto. Taip ir čia – „Le BonJour“ saldžiajai meniu daliai skiriama itin daug dėmesio.

Pats ryškiausias ir prancūziškiausias desertas šiame restorane – obuolių pyragų karalius – tarte tatin. Taip pat restorano konditeriai kasdien kepa macaronsus, madeleinas, morengus ir pan. Desertų meniu neapsieina ir be creme brule ir šokoladinių putėsių.

O kone labiausiai svečius stebinantis restorano desertas – mille crepe. Tai – burnoje tirpstanti prancūzų klasika, susidedanti iš daugybės plono biskvito blynelių ir ypatingo skonio gausaus pertepimo tarp jų.

VERSLO PIETŪS

Darbo dienomis „Le BonJour“ siūlo verslo pietus. Kaip teigia restorano vadovė, „kartais jie būna labiau prancūziški, kartais mažiau“. Tačiau visada čia yra pasirinkimas ir vegetarui, ir veganui. Taip pat – išrankesniam skoniui: bent vienas gourmet patiekalas (pavyzdžiui, triušio šlaunelė, varlių kojelės ir pan.).

Pietų sriuba kainuoja 2 Eur, o antrojo patiekalo pasirinkimai dažniausiai būna netgi keturi ir jų kaina svyruoja tarp 3 ir 7 Eur.

Dar įdomu yra tai, kad verslo pietų metu čia vyrauja dviejų tipų nuotaika. Skubantys greičiau pavalgyti dažniau renkasi pirmame restorano aukšte esantį bistro, o norintys bent valandą ir daugiau pasimėgauti pietumis kyla į antrąjį aukštą, kur galima rasti daugiau ramybės ir privatumo, išgirsti gyvą muziką ir mėgautis provanso aplinka.

PUSRYČIAI

Šeštadieniais „Le BonJour“ vyksta vėlyvieji pusryčiai, kurių metu siūlomi, žinoma, daugiausia prancūziški patiekalai: prancūziškas pyragas quishe lorraine, prancūziški lietiniai (crepe suzette), omletai su dar vienu prancūzų virtuvės pasididžiavimu – hollandaise padažu ir pan. Šių pusryčių patiekalų kainos svyruoja tarp 3,5 ir 5 Eur. Netrukus pusryčių meniu bus papildytas avižine koše, Benedikto kiaušiniais (a le benedict), Salotomis „Lyonaisse“ ir kitais prancūziškais gardėsiais.

ŠEFAS

Šefo Danilo Bianco ryškiausias įrašas biografijoje – darbas „Michelin“ įvertinimą pelniusiame restorane. Tačiau pats Danilo didžiausiu įvertinimu laiko laimingus bei besišypsančius restorano lankytojus. Dabar jis jų turi tiek Prancūzijoje, tiek Lietuvoje.

Ankstyvą meilę gastronomijai Danilo įkvėpė jo tėvas, kurio pėdomis ir nusprendė sekti charizmatiškasis gastronomijos maestro. Pradėjęs savo karjerą Belgijoje „Le Jardin des Bégards“ restorane, tęsė gurmanų pamėgtame Lione. Šiuo metu Paryžiuje maestro kulinariais atradimais galima mėgautis restorane „DaNILO“.

PRIEŠISTORĖ

„Le BonJour“ gimė iš lietuvio ir prancūzo draugystės (pavardės neviešinamos). Daugybę metų gurmanas ir gastronominis keliautojas iš Lietuvos vienos tokios kelionės metu susipažino su prancūzu, kuris Paryžiuje turi kelis restoranus. Galiausiai draugystė išaugo iki to, kad jiedu kartu nusprendė atvežti daugiau Prancūzijos skonių į Lietuvą.

INTERJERAS

Pirmas restorano aukštas savo aplinka yra beveik visai neįpareigojantis, o antrasis – su daugiau detalių būdingų elegantiškoms vakarienėms (baltos staltiesės – viena jų). Antrame aukšte yra kelios salės (Židinio ir Piano), kurias jungia bendra provansiška nuotaika. O ją kuria žaliuojantys alyvmedžiai ir vynuogių šakos, taip pat originali interjere naudojama tekstilė, šviesios ir plačios restorano palangės, klasikiniai valgymo įrankiai ir pan. Čia nerasite perdėto blizgesio. Tai – ne prancūziška.

ĮDOMUS FAKTAS

Vakarienės metu restoranas kaskart pakvimpa ypatingais aromatais – tai eteriniai aliejai, kurie yra naudojami siekiant sustiprinti vakarienės potyrį šiame palyginti dar naujame klasikinės prancūziškos virtuvės restorane Vilniaus centre.

Vaizdai