ANAYOR

Labai mažas šeimos restoranėlis, galima sakyti, kišenėlė netoli Vilniaus geležinkelių stoties, kurioje skonis yra aukščiau interjero, patogios lokacijos ar nepriekaištingo aptarnavimo. Rakešas iš Indijos jame sukasi vienas ir tik kartais vyrui virtuvėje padeda jo žmona, lietuvė, Reda Chandaliya.

Faktai

ŠefasRakešas Chandaliya
VadovasRakešas Chandaliya
Virtuvės tipasindiško maisto virtuvė
Darbo laikasII-VI 12:00-20:00 VII 13:00-20:00
AdresasAušros vartų g. 27, Vilnius
InterneteFB – Anayor
Atidarymo metai2017 m.
Vienu metu čia telpa14 žmonių
Vidutinė karšto patiekalo kaina6 Eur
Terasanėra
Pusryčiainėra
Dienos pietūsyra
Šunimsdraugiški (atsakingiems šeimininkams)

IDĖJA  

Šefas Rakešas Chandaliya į Lietuvą gyventi atvyko prieš mažiau nei metus, tačiau ilgai nemąstė, kokia veikla jam čia užsiimti. Sukūręs šeimą Vilniuje, jis netruko atidaryti ir savo virtuvę pavadinimu „Anayor“.  

Tai yra vegetariško ir veganiško indiško maisto kryptis, į kurią pietums, o dažnai ir vakarienei, žmonės atvyksta iš įvairiausių miesto taškų: „Tik atsidaręs neturėjau lėšų reklamuotis, tad tik kažkiek užpirkau reklamos Feisbuke. Vėliau pirmieji mano svečiai apie šią vietą papasakojo savo draugams, o šie – savo... Taip gandas apie „Anayor“ nuvilnijo savaime...“, – apie restoranėlio pradžią pasakoja indas.

 

MENIU  

„Anayor“ valgiaraštis yra trumpas ir konkretus: veganams ir vegetarams. Dar tik planuodamas šios vietos atsiradimą ir ieškodamas pagal savo kišenę tinkamų patalpų Rakešas vieną žinojo tikrai – jis Lietuvoje gamins dosas. Kodėl? Nes niekas jų čia negamina.  

Dosa – tai iš Pietų Indijos kilęs patiekalas, kurio pagrindas – traškus blynas iš ryžių ir indinės pupuolės patiekiamas su įvairiais priedais. Rakeshas dosas tiekia su panyru karyje, baklažanu arba tailandietišku tofu, taip pat basmati ryžiais arba lęšiais ir, žinoma, žalumynais.  

Desertui šefas kaskart sugalvoja vis kitokį receptą – jis priklauso nuo metų laiko už lango ir sezoninių gėrybių. Kai lankėmės šioje vietoje kaip tik baiginėjosi morkų pyrago su morengais, uogomis ir ypatingu padažu sezonas. „Koks bus kitas mano desertas – dar nežinau, matysim...“, – kukliai šypsosi Rakešas.  

Beje, apsilankę „Anayor“, maisto džiaugsmą atranda net ir skeptiškai vegetariškos ar veganiškos virtuvės atžvilgiu nusiteikę mėsos ir žuvies mylėtojai.

 

ŠEFAS  

Pavalgius pas Rakešą ne tik, kad jaučiamas sotumas ir lengvumas viename – vos įžengus užburia šio žmogaus nuoširdumas, šypsena ir darbštumas. Dabar indas savo miniatiūrinio restrano virtuvėje ir salėje sukasi visiškai vienas.  

Tačiau iki to sukaupta šefo patirtis kalba pati už save. Rakešas nuo 2008 m. yra dirbęs įvairiuose restoranuose Indijoje, Singapūre, Abu Dabyje ir Majamyje. Jam teko gaminti tiek italų virtuvės patiekalus, tiek meksikiečių ir tailandiečių. Tačiau, žinoma, kurti indiškos virtuvės meniu jam sekasi lengviausiai, nes tai – iš širdies.  

Galiausiai apsisprendimas atvykti ir apsigyventi Lietuvoje jam yra tarsi lengva pauzė po gyvenimo pasaulio megapoliuose ir darbo šimto ir daugiau vietų restoranuose. Tad dabar, nors ir vienam, suktis tokio mažyčio restorano kaip „Anayor“ virtuvėje, jam nėra neįgyvendinamas iššūkis.  

Beje, R. Chandaliya dėdė ir tėvas – taip pat profesionalūs kulinarai. Rakešo tėvas netgi 12 metų dirbo šefu prestižiniame ir pasaulyje labai gerai vertinamame Singapūro restorane „Song of India“.

 

PAVADINIMAS  

„Anayor“ – tai sanskrito kalbos žodis reiškiantis „atneškite dar“: „Tačiau ir lietuviškai tai skamba lyg „ar nori (dar)?“. Rakešo žmona Reda prideda, kad žemaitiškai skamba dar panašiau – „a nuori?“.  

Pora šią pavadinimo idėją mintyse nešiojo jau seniai. Be to, jiedu susipažino keliaudami Indijoje, netoli Anayor miestelio.

 

VIETA  

Kuklias patalpas sparčiai besivystančiame Vilniaus stoties rajone Chandaliya šeima rado praėjusių metų vasarą. Tačiau užtruko tris mėnesius, kol abudu savo rankomis jas iškuopė ir sutvarkė.  

Anksčiau šioje vietoje buvo baras. Taigi kaimynai džiaugiasi naujakuriu, kuris užsidaro 20 val., o dienos metu pasiūlo sveiko ir gardaus maisto: „Pažįstu jau daugumą kaimynų. Štai ten gyvena vienas žurnalistas, o ten – architektas...“, – vardina Rakešas. Būtent kaimynai ir aplinkinių biurų darbuotojai buvo pirmieji Rakešo virtuvės patiekalų ragautojai ir vertintojai. Dabar gandas apie Rakešo dosas išplito po visą miestą.

Vaizdai